Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-05-10, 12:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Kolej na orkiestrę. Opolskie orkiestry są otwarte na młodych muzyków

Przemysław Ślusarczyk [fot. Marcin Skomudek]
Przemysław Ślusarczyk [fot. Marcin Skomudek]
Z Kluczborka, przez Bukowo i Opole do Brzegu i Grodkowa. Tak prezentuje się trasa 12 już edycji Opolskiego Ekspresu Dętego, czyli akcji "Kolej na Orkiestrę". Muzycy trzech opolskich składów - orkiestry Politechniki Opolskiej, Zespołu Szkół Elektrycznych i Grudzickiej Orkiestry Dętej połączą siły, by zagrać w pociągu, i w plenerze dla mieszkańców regionu.
- Cel akcji to promocja muzyki, promocja kolei, promocja województwa. A te trzy cele widać doskonale m.in. w Bukowie, gdzie nie mogło nas zabraknąć - mówi Przemysław Ślusarczyk, organizator Opolskiego Ekspresu Dętego. Ludzie sami wyremontowali zabytkowy budynek stacji, zadbali o to, by nie był zrównany z ziemią, jak niestety spotkało to wiele przystanków, nawet zabytkowych. No i przede wszystkim działają aktywnie, żeby ta linia żyła swoim życiem, nie tylko kolejowym, pasażerskim w rozumieniu handlowym, ale i takim artystycznym - tłumaczy Ślusarczyk.

Start imprezy w sobotę w Kluczborku o 10:40. W Bukowie Opolski Ekspres Dęty pojawi się zgodnie z rozkładem o 10:55. Tuż przed południem zawita do Opola. Szczegółowy rozkład jazdy i informację o koncertach na peronach, znajdą państwo na naszej stronie internetowej w zakładce patronaty.

O opolskich orkiestrach dętych i orkiestrze na kolei w rozmowie z Przemysławem Ślusarczykiem.
Przemysław Ślusarczyk w rozmowie z Agnieszką Stefaniak

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach p ... » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie ... » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko ... » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawi ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie ro ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, by ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca z niepe ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największy ... » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »