Radio Opole » Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka » Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka » Nienawiść feministek do Natalii Siwiec
2018-07-14, 10:50 Autor: Zbigniew Górniak

Nienawiść feministek do Natalii Siwiec

Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka (14.07.2018)
Pamiętacie Natalię Siwiec, która podczas piłkarskiego Euro 2012 prężyła się na trybunach niczym syrena, jaką natura obdarowała dużo hojniej od innych, składając swe dary głównie w okolicach biustu, bioder i otworu gębowego? Głupie pytanie, kto by nie pamiętał? Operatorzy telewizyjni i fotoreporterzy z lubością dokonywali stosownych zoomów, czyli zbliżeń, a pani Natalia z premedytacją im to ułatwiała, bo tak jak oni polowali na nią, tak ona polowała na sławę i przyszłe kontrakty. Jak dziś wiemy – z powodzeniem
Obecnie bujna kariera tej celebrytki o bujnych kształtach nie byłaby już możliwa, gdyż światowa federacja zarządzająca futbolem, wskoczyła na tory lewicowej wrażliwości, co można przeczytać na różne sposoby, a ja odczytuję jednoznacznie: oto nawet FIFA skapitulowała przed paranoją feministek. Jak się to objawiło? Przede wszystkim powołaniem specjalnego dyrektora do spraw – uwaga, uwaga! – „odpowiedzialności społecznej i różnorodności”. Tenże będzie musiał dbać, aby operatorzy rozmaitych telewizji nie pokazywali w przebitkach meczów ładnych kobiet siedzących na trybunach. Albowiem taka ich prezentacja jest przejawem seksizmu, czyli poniżania kobiet z przyczyn seksualnych, i obraża ich godność jako jednostek ludzkich. Tak orzekły feministki, a ja w poprzednim zdaniu chciałem użyć synonimu „płeć piękna”, ale ugryzłem się w język, bo dziś nawet podkreślanie urody kobiet może być potraktowane jako dyskryminacja.

Teraz pana Fedderica Addiechi (bo tak nazywa się ów komisarz polityczny FIFA, pardon, dyrektor do spraw różnorodności) czeka seria służbowych podróży (biznes klasa w samolotach, pięciogwiazdkowe hotele, taksówki, krewetki, mandarynki…) i negocjacje z nadawcami całego świata, którym będzie tłumaczył, że pokazywanie ładnych kobiet na stadionach to niegodziwość gorsza nawet od rasizmu.

W tym pielęgnowaniu absurdu FIFA i tak okazała się mniej gorliwa od organizatorów Formuły 1, która jako pierwsza przestraszyła się agresywnych feministek i przegoniła z toru stojące przy bolidach piękne dziewczyny, tak zwane Grid Girls, trzymające w dłoniach numery startowe kierowców. I nikt nawet nie wziął pod uwagę, że same Grid Girls stanowczo zaprotestowały przeciwko miękkości F 1. Bo oprócz tego, że straciły robotę, to jeszcze i spore pieniądze, których oczywiście feministki im nie zrekompensują. Niech i tak się cieszą, że nie trafiły do reedukacyjnego obozu pracy, gdzie w aseksualnych kombinezonach i pod okiem femi-strażniczek pracowałyby po dwanaście godzin na dobę nad swoją ideologiczną świadomością.

Boże, kiedy skończy się ten absurd? Proszę sobie wyobrazić (per analogiam), że jakiś ruch obrony mężczyzn domaga się wojowniczo zakazu organizowania wyborów mistera, zawodów kulturystycznych, wymiany koszulek po meczach, gdyż wtedy obnażane są męskie torsy. Dlaczego świat coraz mocniej upija się ideologią lewicowego postępu, kulturowego marksizmu i politycznej poprawności?

Która to alkoholowa przenośnia nie jest absolutnie aluzją do słaniającego się na nogach – podczas szczytu NATO - Jeana Claude Junckera. Bo to nieprawda, że szef Europy był narąbany jak messerschmitt. Jemu się tylko ugięły nogi, gdy mu szepnięto na ucho, że demokracja w Polsce ma się całkiem dobrze. Jest zdrowa, krzepka i dorodna jak… Jak Natalia Siwiec?

Zobacz także

2018-07-28, godz. 10:50 Polska foka w objęciach polskiego Eskimosa Polskę zamieszkują głównie uciskane mniejszości narodowe o afrykańskich korzeniach skonfliktowane z kibolami, którzy są obowiązkowo umięśnieni, wytatuowani i obwieszeni… » więcej 2018-07-21, godz. 10:50 Po co żenić wodę z ognieme Ogniem z palonych opon… Czy nie uważacie, że czas ostatnio jakoś znów przyśpieszyłe Oto od zakończenia Mundialu minął zaledwie tydzień, a je się czuję tak, jakby minął co najmniej rok… » więcej 2018-07-07, godz. 11:00 Imigranci gorszego sortu „Ludzie kreatywni odkryli Warszawę jako wielki plac zabaw. I nie pozwolą sobie popsuć dobrego nastroju przez eurosceptyczny rząd”. Tak kilka dni temu napisała… » więcej 2018-06-30, godz. 10:50 Nie ma brameke Za to są kawały! Polski zawodnik zwija się z bólu na murawie. Wbiegają sanitariusze, lecz zamiast noszy, dźwigają toaletkę z lustrem, szczotką do włosów i zestawem kosmetyków…… » więcej 2018-06-23, godz. 11:00 A gdybym chciał pisać doktorat z Hitlerae Wielka kukła Orbana dzierży w dłoni młot, a nie mniejsza kukła Kaczyńskiego trzyma sierp. Oba narzędzia krzyżują się w powietrzu, tworząc w ten sposób komunistyczny… » więcej 2018-06-16, godz. 10:50 Przestańcie mnie straszyć! To jest już trudne do wytrzymania. Oto ciągle ktoś mnie straszy, że za chwilę zostaniemy wyrzuceni z Unii. Albo że zostaniemy do tej rezygnacji przymuszeni przez… » więcej 2018-06-02, godz. 10:50 Nie dąsaj się na Europę, lecz ją sobie urządź Przy okazji kolejnego krojenia unijnego tortu rozległy się lamenty, nazwijmy je totalnymi, że oto tym razem dostaliśmy mniejszy kawałek niż poprzednio. Dla lamentujących… » więcej 2018-05-26, godz. 10:50 Bardzo dobrze wydany miliard W chwili, gdy odczytuję ten felieton, na błoniach Politechniki Opolskiej trwają przygotowania do wielkiego pikniku, który nosi w tytule słowo MILIARD. Jak jakaś… » więcej 2018-05-19, godz. 10:50 Podróż w kosmos z kijem pod ręką Zawodzi ulica, nie dopisała zagranica, a kornik białowieski znudził się opinii publicznej, tracąc tym samym propagandową moc zwierzęcia prześladowanego przez reżim… » więcej 2018-05-12, godz. 10:50 Wiązanie Popiełuszki w „ten czy w inny sposób” Ciekawe, czy obecny szef Unii Europejskiej równie ciepło wyrażałby się o marksizmie, gdyby alkohol, który tak lubi, musiał sobie kupować na kartkie Na dodatek… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »