Radio Opole » Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka » Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka » Imigranci gorszego sortu
2018-07-07, 11:00 Autor: Zbigniew Górniak

Imigranci gorszego sortu

Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka (07.07.2018)
„Ludzie kreatywni odkryli Warszawę jako wielki plac zabaw. I nie pozwolą sobie popsuć dobrego nastroju przez eurosceptyczny rząd”. Tak kilka dni temu napisała o naszej stolicy czołowa niemiecka gazeta Suddeutche Zeitung, a mnie jak zwykle przy czytaniu tłumaczenia niemieckiej prasy zacisnęły się ze złości szczęki i omal nie przegryzły języka. Gdy kiedyś tu zacznę państwu seplenić na antenie, oznaczać to będzie, że któryś z niemieckich autorów naprawdę przesadził w diagnozie polskiego „tu i teraz”.
Bo wspomniany tekst jest o urokach turystycznych Warszawy, skąd zatem ta polityczna-antypatyczna wstawka? Czy lewicowość, by nie rzec lewackość, Suddeutche Zeitung jest aż tak zapiekła, że nawet gdy serwuje czytelnikom przepis na polski bigos, to musi dorzucić doń antypolski skwarek?

„Ludzie nie dadzą sobie popsuć nastroju przez eurosceptyczny rząd…" Cóż to może oznaczać w praktyce według autora tych słów? Że Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz włóczą się po ogródkach kawiarnianych Starego Miasta lub Mokotowa i rozlewają zagranicznym turystom drinki? Plują do piwa? Zaczepiają, obgadując Unię? Równie nieelegancko zabrzmiałaby w polskiej gazecie uwaga, że Berlin był fajnym i bezpiecznym miastem, dopóki go nie zepsuł niemiecki rząd, sprowadzając doń tłumy afrykańskich imigrantów. Choć przecież byłaby o niebo bliższa prawdy niż zaczepka o eurosceptycyzmie.

Skoro o imigrantach mowa… Niedawno temat znów zaistniał w Brukseli i po raz kolejny oskarżono Polskę o brak serca i sympatii dla imigrantów. Przyznam, że mam już tego dość. W Polsce pracuje lub uczy się w tej chwili około miliona Ukraińców. Kimże oni są, jeśli nie imigrantami? Czy dzieje się im tu krzywda? Znajdują pracę, naukę, nowy dom, ciepły kąt, dobre słowo, czasami miłość. Polska daje im nadzieję i szansę. Oni dają nam w zamian swoją pracowitość, świeżość, żywiołowość, urodę (to o kobietach), lojalność i – uwaga, bo to niezwykle ważne – obliczalność.

Tymczasem, gdyby zastosować kryterium imigranta wypracowane w ostatnich latach przez eurobiurokratów, europropagandystów (oraz przez stado naszych medialnych pudli, szczekających tak, jak tego oczekuje Bruksela lub niemieccy właściciele ich miejsc pracy), można by dojść do wniosku, że Ukraińcy to są imigranci gorszego sortu. Bo prawdziwy imigrant, według europejskiego i polskiego leminga, musi być koniecznie stroniącym od pracy czarnoskórym analfabetą, naładowanym żądaniami i koniecznie wyposzczonym seksualnie. Wtedy jest on imigrantem pełnowartościowym. A Ukraińcy? Oni się nie liczą. Spytajcie Różę Thun lub Michała Boniego.

Czy to nie jest rasizm ale na odwyrtkę? Czy to nie jest dyskryminacja naszych braci Słowian z Ukrainy? Czy to nie jest w końcu stwarzanie sobie przez Europę problemów, z którymi potem musi się ona zmagać? (Gdybyż jeszcze bohatersko, ale ona zmaga się głupio!)

Proszę nie odpowiadać mi na te pytania. Szkoda pięknego weekendu na zaprzątanie sobie głowy odpowiedziami. Pytania były retoryczne.

Zobacz także

2018-07-28, godz. 10:50 Polska foka w objęciach polskiego Eskimosa Polskę zamieszkują głównie uciskane mniejszości narodowe o afrykańskich korzeniach skonfliktowane z kibolami, którzy są obowiązkowo umięśnieni, wytatuowani i obwieszeni… » więcej 2018-07-21, godz. 10:50 Po co żenić wodę z ognieme Ogniem z palonych opon… Czy nie uważacie, że czas ostatnio jakoś znów przyśpieszyłe Oto od zakończenia Mundialu minął zaledwie tydzień, a je się czuję tak, jakby minął co najmniej rok… » więcej 2018-07-14, godz. 10:50 Nienawiść feministek do Natalii Siwiec Pamiętacie Natalię Siwiec, która podczas piłkarskiego Euro 2012 prężyła się na trybunach niczym syrena, jaką natura obdarowała dużo hojniej od innych, składając… » więcej 2018-06-30, godz. 10:50 Nie ma brameke Za to są kawały! Polski zawodnik zwija się z bólu na murawie. Wbiegają sanitariusze, lecz zamiast noszy, dźwigają toaletkę z lustrem, szczotką do włosów i zestawem kosmetyków…… » więcej 2018-06-23, godz. 11:00 A gdybym chciał pisać doktorat z Hitlerae Wielka kukła Orbana dzierży w dłoni młot, a nie mniejsza kukła Kaczyńskiego trzyma sierp. Oba narzędzia krzyżują się w powietrzu, tworząc w ten sposób komunistyczny… » więcej 2018-06-16, godz. 10:50 Przestańcie mnie straszyć! To jest już trudne do wytrzymania. Oto ciągle ktoś mnie straszy, że za chwilę zostaniemy wyrzuceni z Unii. Albo że zostaniemy do tej rezygnacji przymuszeni przez… » więcej 2018-06-02, godz. 10:50 Nie dąsaj się na Europę, lecz ją sobie urządź Przy okazji kolejnego krojenia unijnego tortu rozległy się lamenty, nazwijmy je totalnymi, że oto tym razem dostaliśmy mniejszy kawałek niż poprzednio. Dla lamentujących… » więcej 2018-05-26, godz. 10:50 Bardzo dobrze wydany miliard W chwili, gdy odczytuję ten felieton, na błoniach Politechniki Opolskiej trwają przygotowania do wielkiego pikniku, który nosi w tytule słowo MILIARD. Jak jakaś… » więcej 2018-05-19, godz. 10:50 Podróż w kosmos z kijem pod ręką Zawodzi ulica, nie dopisała zagranica, a kornik białowieski znudził się opinii publicznej, tracąc tym samym propagandową moc zwierzęcia prześladowanego przez reżim… » więcej 2018-05-12, godz. 10:50 Wiązanie Popiełuszki w „ten czy w inny sposób” Ciekawe, czy obecny szef Unii Europejskiej równie ciepło wyrażałby się o marksizmie, gdyby alkohol, który tak lubi, musiał sobie kupować na kartkie Na dodatek… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »