Radio Opole » Na widelcu 2011-2012 - artykuły
2012-02-16, 12:03 Autor: Radio Opole

Dlaczego nie ma bieżni?

Dlaczego nie ma bieżni?
Dlaczego nie ma bieżni?
Ja mam tego świadomość, że mózg ludzki i ucho ludzkie są poddane takiej samej zasadzie zmęczenia materiału jak na przykład kawałek metalu w samochodzie czy uszczelka w pralce.

Dlatego proszę mi wybaczyć, że znów padnie w moim felietonie nazwa Stadion Narodowy.

Ja wiem, że macie państwo serdecznie dość tego tematu, błagam jednak o cierpliwość, gdyż poruszę tutaj ten aspekt sprawy, który nam jakoś umknął pośród doniesień o licznych niedoróbkach stadionu i kosmicznych premiach za jego... nieoddanie do użytku.

Otóż gdy tak patrzyłem w niedzielę na minister Muchę, która w dworskim otoczeniu biegała wokół stadionu, zadałem sobie pytanie: a dlaczego nie na stadionie. Dlaczego tam nie wybudowano bieżni lekkoatletycznej?

Biegać wokół stadionu, a nie na stadionie, to trochę tak jakby wybudować wspaniały basen, a potem pływać w zbiorniku przeciwpożarowym nieopodal. Albo tak jakby pobudować imponujący gmach siłowni, a potem na przyległym parkingu robić pompki i ćwiczyć unoszenie ramion, mając zamiast sztangielek cegłówki. Co powodowało projektantami Narodowego, że nie zdecydowali się tam na bieżnię? Czy wyszli z założenia, że do końca świata w Polsce rżnąć się już będzie tylko w gałę?

Czy nigdy nie przyszło im do głów, że naród na Narodowym chętnie by popatrzył na sprinty, sztafetę, biegi średnio i długodystansowe. Tak jak kiedyś patrzył z zapałem na zwycięstwa Krzyszkowiaka, Szewińskiej, Malinowskiego, Woronina. Naród te nazwiska pamięta. Czyżby planiści i ci, którzy zatwierdzali projekt stadionu, nigdy ich nie słyszeli?

Jakie licho naszeptało im do ucha, że lekka atletyka jest dziś passe. Może i tymczasowo trochę jest passe, ale to się może przecież zmienić. Więc ten kawałek bieżni warto by było na wszelki wypadek mieć – jak dodatkowy ręcznik dla gościa w domu.

Na widelcu 2011-2012 - artykuły

2012-12-20, godz. 12:55 Kolej na autobusy, żegluga na furmanki Jeden z ważnych dyrektorów Urzędu Wojewódzkiego zamieścił na fejsbuku marszrutę swojej podróży z Częstochowy do Opola. » więcej 2012-12-20, godz. 12:51 Koniec świata Coraz bliżej końca świata, zapowiadanego przez Indian Majów i kolorowe gazety. To ma się stać już 21 grudnia, czyli w najbliższy piątek. » więcej 2012-12-20, godz. 12:46 Kozacy 13-grudniowi W związku z wczorajszą rocznicą stanu wojennego zostaliśmy uraczeni sporą dawką martyrologii, ponurych wspomnień i polityki, która na tym dogasającym… » więcej 2012-12-20, godz. 12:44 Absurdy mają się dobrze Gdy niedawno użyłem tu określenia „bareizm” jako symbolu polskich absurdów rodem z PRL, które to absurdy trzymają się mocno i jakoś nie chcą zdychać… » więcej 2012-12-20, godz. 12:41 Nasze przesiadki codzienne Opolszczyznę odcięto od Śląska, co ironiści mogą potraktować symbolicznie, jako znak zbliżających się politycznych katastrof. » więcej 2012-12-11, godz. 15:09 Uważaj, gdy cię pstrykają Wczoraj uświadomiłem sobie ze strachem, że mam w swoich zbiorach zdjęcie, na którym pajacuję nad neseserem pełnym dolarów. » więcej 2012-12-10, godz. 14:55 Bańka za lotnisko? No i znów przyszło mi lądować ze swoim widelcem na przyszpitalnym lądowisku. » więcej 2012-12-07, godz. 14:49 Zazdrosne państwo Są dziedziny, w których państwo zazdrośnie strzeże swoich praw i przywilejów, więc jak ktoś choćby nawet nieświadomie zapuści się na rządowe terytoria… » więcej 2012-12-07, godz. 14:47 Bareja wiecznie żywy Powiada się, że Bareizmy, czyli absurdy, na których trzymały się komedie Stanisława Barei są wiecznie żywe, a ich ponadczasowo daje się nam ostatnio we… » więcej 2012-12-05, godz. 11:13 Czy ktoś mi wytłumaczy???? Gdyby Miejski Zarząd Dróg odpowiadał za oświetlenie mojego biurka, na którym wystukuję swoje codzienne felietony dla Radia Opole, śmiem przypuszczać, że… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »