Radio Opole » Festiwal opolski 2015 - artykuły
2015-06-10, 11:19 Autor: Radio Opole

Umer o wspomnieniu Przybory: Będzie seks, ruja i porubstwo

W pierwszy festiwalowy dzień publiczność będzie miała okazję zobaczyć widowisko aktorsko-wokalne „Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!" w reż. Magdy Umer, która również ten koncert poprowadzi.

O gwiazdach estrady i sceny teatralnej, a także o wyglądzie opolskiego amfiteatru podczas tego wydarzenia autorka opowiadała w rozmowie z Mariuszem Majeranem.

– Będą występowali wspaniali artyści. Najstarszy jest Piotr Machalica, który kończy 60 lat i z tej okazji zaśpiewa „Wesołe jest życie staruszka", ale będzie nie najweselszym staruszkiem. Podzieliłam scenę na dwie części. Pierwsza część to Kawiarenka Sułtan, w której będzie królowała miłość duchowa. Druga część to ulica, róg Kraniaka i Dziwalewicza, czyli adres Starszych Panów, tam zasiądzie wspaniała orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Borkowskiego, a po prawej, w knajpie „Pod Knotem", będzie seks, ruja i porubstwo – zapowiada Magda Umer.

Wśród wykonawców zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego.

– Magda zechciała mnie zaprosić po 25 latach, odkąd po raz pierwszy spotkałem się z tymi piosenkami. Zaśpiewam w towarzystwie Joanny Kołaczkowskiej utwór „Przeklnę Cię", który w oryginale wykonywała Barbara Krafftówna i Bohdan Łazuka. Już kiedyś podjęliśmy taką jednorazową próbę, teraz będzie powtórka, tylko w nowym kontekście, zaproponowanym przez Magdę Umer. Serdecznie polecam ten koncert, bo Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, to najlepsza marka – mówi Zbigniew Zamachowski.

„Scenki obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!" rozpocznie się o godz. 22:10.

Posłuchaj rozmowy Mariusza Majerana z Magdą Umer i Zbigniewem Zamachowskim:

oprac. Adam Szostok

Festiwal opolski 2015 - artykuły

2015-06-17, godz. 11:12 Rozśpiewane Opole – zobacz występy mieszkańców Podczas tego festiwalu Opole było wyjątkowo rozśpiewane. A to dlatego, że oprócz gwiazd polskiej sceny muzycznej można było usłyszeć również mieszkańców. Zapr ... » więcej 2015-06-15, godz. 09:31 Wiśniewski: "Zależy nam, żeby festiwal się rozwijał" - Niezależnie od krytycznych opinii opolski festiwal jest wielkim wydarzeniem, angażującym ogromną liczbę osób - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy ... » więcej 2015-06-15, godz. 09:03 Opolski festiwal to nadal bardzo mocna marka - Udało nam się namówić TVP do tego, by festiwal wyszedł z amfiteatru i był bardziej obecny w mieście. Stąd na przykład kawiarenka z gwiazdami - powiedział w ... » więcej 2015-06-15, godz. 04:57 [FILM] Barbara Kurdej-Szatan zaśpiewała na 52. KFPP Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej występowała w chórkach, w zeszłym roku wspólnie z Katarzyną Pakosińską poprowadziła SuperPremiery, a podczas nie ... » więcej 2015-06-15, godz. 04:39 A. Orzech: "Scenę, która miele pieniądze, też trzeba pokazać" - To jest festiwal, który promuje bardzo szlachetną muzykę popularną. Zmienia się, dlatego że świat się zmienia - mówi dziennikarz muzyczny Artur Orzech. Wczo ... » więcej 2015-06-15, godz. 04:27 Andrzej Piaseczny krytykuje festiwal. Czas na zmiany? - Każda starówka wymaga czasem renowacji - powiedział o opolskim festiwalu Andrzej Piaseczny. Artysta przyznał, że oglądał koncert Debiuty oraz SuperPremiery ... » więcej 2015-06-15, godz. 04:16 Halina Kunicka po prostu kocha Polskie Radio Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia otrzymała Helena Kunicka. Piosenkarka szczególnie popularna była w latach 60. i 70. minionego wieku. Do jej największy ... » więcej 2015-06-15, godz. 03:54 Aby zaistnieć na scenie, nie trzeba już mieć znajomego w radiu Niedzielny koncert w ramach 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, to okazja do podsumowania kondycji polskiej fonografii. Według Pawła Sztompke, dziennik ... » więcej 2015-06-15, godz. 03:38 [FOTO] Muzyczna biografia, czyli 90 lat Polskiego Radia 52. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki to już historia. W niedzielę, można było usłyszeć plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wręczono również Diamentowy ... » więcej 2015-06-15, godz. 02:33 Kabareton to nieodłączna część opolskiego festiwalu? - Widzowie oczekują kabaretonu, to zawsze była część Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki - uważa kabareciarz Robert Górski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »