Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 18 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Okładka z legendą - Justyna Dziedzic (09-20.10)
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W rozmowie "W cztery oczy" prof. Piotr Pałys z Instytutu Śląskiego opowie o rozpoczynającej się dziś (18.10) w Opolu międzynarodowej konferencji naukowej "Lata 1947-49 z perspektywy śląskiej i środkowoeuropejskiej". Co będzie przedmiotem naukowych wystąpień? Kto przyjedzie na konferencję i z jakimi odczytami?
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" dr Mariusz Patelski, historyk z Uniwersytetu Opolskiego i uczestnik wyżej wspomnianej konferencji przybliży nam temat swojego referatu pt. "Działalność cenzorska urzędników Ministerstwa Informacji i Propagandy na przykładzie Powiatowego Urzędu Informacji i Propagandy w Opolu".
Zaprasza od poniedziałku do piątku od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »