Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 grudnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś zespół Stodoła i płyta „Blusełka”.

Płyta, pomimo iż wydana w 1970 roku, nie mająca nadal łatwo identyfikowalnego odpowiednika, ani też materiału porównawczego w dziejach polskiej fonografii. Oczywiście, gdyby tylko o blues chodziło, byłoby to moje stwierdzenie dziwne. Nawet to, że grupa śpiewa gospel, bo też można znaleźć tego typu nagrania w historii. Jednak tutaj to wszystko jest ułożone w spektakl jasełkowy, na dodatek bardzo przewrotny, w warstwie tekstowej z odniesieniami do współczesności (ówczesnej, ale jakże aktualnej i dzisiaj) i na najwyższym poziomie artystycznym.

Wszystkiego dopełniają instrumenty dęte, często o wyraźnie jazzowych inklinacjach. Niepowetowaną stratą jest, że kariera zespołu, często zmieniającego skład, sprowadza się tylko do tej jednej płyty, ale dzięki temu mamy prawdziwie białego kruka do wysłuchania.

Zaprasza po północy Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS, który potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. O tym jakie warunki musi spełnić OCO w Loży Radiowej opowie Barbara Radecka lekarz z Opolskiego Centrum Onkoligii.

Po godzinie 13.00 naszym gościem będzie Bartłomiej Stawiarski, nowy burmistrz Namysłowa, który swoje urzędowanie rozpoczął od wymiany kadry zarządzającej w miejskich spółkach. Jakie jeszcze zmiany czekają Namysłów pod nowymi rządami? O tym w drugiej godzinie programu.

Od poniedziałku do piątku od 12:05 do 14:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Ewa Skrabacz.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »