Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 listopada 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Złoty piasek niesiony wodami Paktolosu wciąż pamięta historię króla Midasa i jego córki Złotorzęsej. Mieszkali oni w pięknym pałacu otoczeni sługami i bogactwem, ale władca nie czuł się w pełni szczęśliwy. Wtedy wypowiedział pochopnie jedno życzenie. Kiedy bogowie spełnili pragnienie Midasa, odkrył on zgubną moc swego daru... Wysłuchajcie opowieści z zaczarowanego lasu, a z pewnością odkryjecie wielką mądrość płynącą z mitu. PAKTOLOS - rzeka, w której obmył się Midas - mit grecki według książki Nathaniela Hawthorne pt. "Opowieści z Zaczarowanego Lasu". Muzyka Waldemara Rychłego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Bez dzwonków, prac domowych i siedzenia w ławkach. Czy właśnie tego chcą rodzice dla swoich dzieci? Czy tak będzie wyglądała szkoła przyszłości? W porannej audycji zajmiemy się tematem edukacji w kontekście zajęć jakie odbywają się w Opolu. Raz w tygodniu obowiązuje luz, a nauczyciel jest edukatorem, który swobodnie interpretuje systemu edukacji w naszym kraju.

Skoro jesteśmy już przy książkach i zeszytach, to będziemy też świętować Dzień Kredki. Zdaniem psychologów jest to jedno z najlepszych narzędzi rozwoju dzieci już od najmłodszych lat.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie marszałek Andrzej Buła, którego zapytamy o nową - a właściwie starą - koalicję w sejmiku, treść porozumienia programowego miedzy Koalicją Obywatelską, Mniejszością Niemiecką i Polskim Stronnictwem Ludowym oraz planach na najbliższe pięć lat.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" wiceministra i wojewódzkiego radnego PiS Marcina Ociepę zapytamy o to, jaką opozycją zamierza być w sejmiku prawica.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »