Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 października 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
5 października miała miejsce premiera albumu pt. „I tak trudno się rozstać...”. Jest to materiał z koncertu, który odbył się 6 maja 2017 r w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Znane piosenki w nowej odsłonie zinterpretowała i zaśpiewała Lora Szafran. Towarzyszą jej znakomici muzycy: Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Murakowski (trąbka), Sebastian Frankiewicz (perkusja). Melodie takich utworów jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Na pierwszy znak” w nowych, świeżych aranżacjach tworzą międzypokoleniowe, muzyczne porozumienie. Najnowsza płyta gitarzysty basowego pt. "Tripp Trapp".

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji wybierzemy się na spacer między dwoma Koreami. Władze już przewidują, że nowa atrakcja w koreańskiej strefie zdemilitaryzowanej będzie turystycznym hitem.

Będziemy też w Muzeum Obrzydliwego Jedzenia. Na śniadanie zaproponujemy durian, casu marzu lub peruwiańskie świnki morskie.

Aby nieco złagodzić smak poranka przedstawimy też naszą płytę tygodnia. Michał Szpak proponuje dojrzały i zróżnicowany krążek „Dreamer”.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, którego zapytamy o wynik Mniejszości Niemieckiej, która - przypomnijmy - utraciła władzę w takich swoich bastionach jak Prószków, Turawa czy Dąbrowa.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o ocenę wyborczego wyniku poprosimy Marcina Gambca, radnego Mniejszości Niemieckiej, który walczył w fotel prezydenta z poparciem własnego komitetu.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Joanna Matlak. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »