Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 października 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rolling Stones i płyta "Sticky Fingers"

Na dobrą sprawę w kanonie muzyki rockowej znajduje się większość płyt Rolling Stonesów i z powodzeniem można je zaprezentować w audycji. jednak to ta płyta, moim zdaniem łączy w sobie typowe elementy zespołu znane z lat 60-tych, bluesa, rock'n rolla z nowymi trendami, które zespół będzie z powodzeniem rozwijał przez kolejne lata. Tutaj wszystkie proporcje są idealne, aby można było określić płytę mianem arcydzieła. Są i rozbudowane, niemal hard rockowe utwory, jest i soul i funk, przy czym niezmiennie wielki potencjał rozrywkowy, czy tez przebojowy sprawiający, że piosenki mogły śmiało trafić na radiowe anteny i listy przebojów konkurując z przebojami pop.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji przedstawimy sylwetkę pierwszego człowieka w historii, któremu udało się samotnie przemierzyć pustynię Gobi. Mateusz Waligóra z Wrocławia przed wyprawą życia zapowiadał, że szanse na jej pomyślne zakończenie szacuje zaledwie na 20%.

Będziemy też mówić o zwycięzcy jednego z najtrudniejszych biegów świata. Piotr Hercog pokonał trasę górskiego ultramaratonu w 60 godzin, 14 minut i 47 sekund! A na tę poranną rozgrzewkę zapraszamy już od 6 rano!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
6:40-6:55 Bezpłatne audycje wyborcze
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskej-Kobzy

Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii we wtorek i w środę spotyka się z przedsiębiorcami. Kandyduje również w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Czy to przypadek, że wizyty w roli wiceministra w naszym regionie odbywają się w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej? O to spytam go w porannej rozmowie "W cztery oczy". Gościa Radia Opole spytam także, o to czy Andrzej Buła, marszałek sejmiku województwa, który ubiega się o mandat w sejmiku kolejnej kadencji podjął rzuconą rękawicę i zdecyduje się na debatę.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskej-Kobzy

W "Poglądach i osądach" gościem będzie kandydat w wyborach do sejmiku województwa będzie Zbigniew Kubalańca z Platformy Obywatelskiej. Na kilka dni przed zakończeniem kampanii wyborczej podsumuje ostatnie intensywne tygodnie.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Joanna Matlak. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »