Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś posłuchamy płyty "The country family" zespołu Clementine.

Debiutancka płyta pierwszej profesjonalnej (chociaż nie wszyscy muzycy wybrali karierę muzyczną, a duży sukces odniósł właściwie tylko Jacek Skubikowski, który odpowiada tu za wszystkie aranżacje) grupy country w naszym kraju. Jeszcze bez autorskich kompozycji, wypełniona tradycyjnymi piosenkami (Down by the Riverside to najbardziej rozpoznawalna) i melodiami, zagranymi ze swadą, dobrą energią i bez typowej często wokalnej maniery. Często podawany jest udział najsłynniejszego piosenkarza country w Polsce Michała "Lonstara" Łuszczyńskiego, ale w rzeczywistości zaprojektował on tylko okładkę, a szefem grupy został później...

Zaprasza do słuchania po północy - Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
9:00 ONA I ON

Trudności w szkole, trudności z orientacją w przestrzeni mogą być wynikiem niedojrzałości neuromotorycznej. Czym jeszcze się objawia? Jak jej uniknąć? Jak sobie z nią poradzić? O tym w programie.

Naszym gościem będzie także dr Grzegorz Hebda z Uniwersytetu Opolskiego. Spytamy o to, co w tym sezonie się urodziło (w przenośni i dosłownie)? Naukowcy mają na swoim koncie kolejne odkrycia przyrodnicze...

Zaprosimy także na spotkania i wycieczki w ramach Europejskich Dni Ptaków. Zajrzymy także do Pokoju, by w spokoju opowiedzieć o imprezie muzycznej, która tam jest organizowana.

W audycji także:

09:40, 10:40 Ojcowie Niepodległości - Piotr Wójtowicz (03.09-28.09)
11:40 Bo przed wojną - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (03.09-28.12)

Od 9:00 do 12:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »