Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś posłuchamy płyty "The country family" zespołu Clementine.

Debiutancka płyta pierwszej profesjonalnej (chociaż nie wszyscy muzycy wybrali karierę muzyczną, a duży sukces odniósł właściwie tylko Jacek Skubikowski, który odpowiada tu za wszystkie aranżacje) grupy country w naszym kraju. Jeszcze bez autorskich kompozycji, wypełniona tradycyjnymi piosenkami (Down by the Riverside to najbardziej rozpoznawalna) i melodiami, zagranymi ze swadą, dobrą energią i bez typowej często wokalnej maniery. Często podawany jest udział najsłynniejszego piosenkarza country w Polsce Michała "Lonstara" Łuszczyńskiego, ale w rzeczywistości zaprojektował on tylko okładkę, a szefem grupy został później...

Zaprasza do słuchania po północy - Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji najpierw złapiemy za pędzle i weźmiemy udział w Wielkim Kolorowaniu. Następnie wskoczymy w strój sportowy, aby tym razem rozruszać nogi. A na drugie śniadanie zrobimy podsumowanie święta polskiego kina. Kto wyjechał z Gdyni jako wielki zwycięzca? A który z polskich filmów kochają Państwo najbardziej? To pytanie do Państwa! Zaczynamy tuż przed 6:00 rano!

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Sportowcy Niepodległej - Piotr Warner (03.09-05.10)
  • Czterokrotny olimpijczyk, który w czasie II wojny światowej zdołał uciec z hitlerowskiego więzienia. Dziś kolejna postać z cyklu Piotra Warnera o sportowcach 20-lecia międzywojennego.
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Arkadiusz Szymański, wojewódzki radny PiS, który w wyborach kandyduje nie do sejmiku, ale - Rady Miasta Opola. Spytamy go o powody tej decyzji.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" z kolei gościć będziemy Zbigniewa Kubalańcę, który dziś jest szefem klubu radnych PO w Radzie Miasta Opola, ale w nadchodzących wyborach startuje do Sejmiku Województwa Opolskiego.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Joanna Matlak i Justyna Marcińska. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »