Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 września 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
14 września 2018 roku w nocy zmarł Maciej Kaziński. Postać wybitna, jakich niezwykle mało. Muzyk, tłumacz, szef Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Od dłuższego czasu chorował, ale wszyscy mieliśmy nadzieję, że dla Maćka nie ma rzeczy niemożliwych i że ta choroba, tak jak nieoczekiwanie przyszła, tak szybko odejdzie. Niestety, stało się inaczej. Maciek zostawia po sobie piękne dzieła. Był dobrym i wspaniałym człowiekiem. 2 października 2015 roku gościliśmy Macieja Kazińskiego w Studiu M Radia Opole. Wystąpił wraz z zespołem Melius Abundare.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś LP „Pamiętnik KarolinyJózefa Skrzeka.

Artysta Józef Skrzek wspomina: - „Pamiętnik Karoliny" powstawał w Radiu Opole w czasie wielkiej euforii Muzą w ogóle, również SBB. Maleńka dziewczynka, córeczka jednego z techników bawiąca się szczęśliwie, zauroczyła mnie swoją Radością, Szczęściem, szczebiotem dziecięcym i... Miłością Ojca. Byłem wtedy całkowicie oddany Sztuce i... tylko w marzeniach mogłem śnić o Rodzinie... A jednak kto wie może to spotkanie w studio, wspólna zabawa z Dzieckiem zbliżyła mnie bardziej do pojęcia Bycia Ojcem... Nagrywałem przez równy tydzień całość z mixem łącznie.

Skrzek dał tu popis swoich umiejętności rejestrując samodzielnie jako wykonawca wszystkie 22 partie instrumentalne i wokalne, posiłkując się jedynie pomocą dziecięcego chóru. Co ciekawe, w tym czasie realizował inne projekty i ta płyta powstała właściwie z... impulsu danego przez przypadek” (mooza.pl).

Zaprasza do słuchania po 23:00 Piotr Moc. Do autora można napisać tu: piotr.moc@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »