Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 września 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
14 września 2018 roku w nocy zmarł Maciej Kaziński. Postać wybitna, jakich niezwykle mało. Muzyk, tłumacz, szef Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Od dłuższego czasu chorował, ale wszyscy mieliśmy nadzieję, że dla Maćka nie ma rzeczy niemożliwych i że ta choroba, tak jak nieoczekiwanie przyszła, tak szybko odejdzie. Niestety, stało się inaczej. Maciek zostawia po sobie piękne dzieła. Był dobrym i wspaniałym człowiekiem. 2 października 2015 roku gościliśmy Macieja Kazińskiego w Studiu M Radia Opole. Wystąpił wraz z zespołem Melius Abundare.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Wyróżnienie to powstało 50 lat temu, a międzynarodowe obchody od wczoraj trwają w Głuchołazach. O wspomnienia związane z tą nagrodą zapytamy jej kawalerów. Swoimi refleksjami podzielą się między innymi Marek Michalak, Henryka Krzywonos, Helena Wąchała, Ewa Chrobak, bp Antoni Długosz oraz ks. Zygmunt Lubieniecki.

Stałymi elementami programu są:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W porannej rozmowie "W cztery oczy" będziemy gościć Borysa Budkę. Odwiedził on wczoraj Opole, żeby udzielić wsparcia kandydatom Koalicji Obywatelskiej w wyborach startujących samorządowych. Wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej spytam, o to - co PO oferuje mieszkańcom Opolszczyzny, o krytykę kandydatki na prezydenta Opola jaką wyrazili dwaj parlamentarzyści Platformy oraz o to, na jaki wynik w wyborach do sejmiku liczy Koalicja Obywatelska.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • "W poglądach i osądach" Kamila Gasiuk-Pihowicz powie o tym, co w programie dla samorządu Koalicji Obywatelskiej jest pomysłem Nowoczesnej. Wiceprzewodniczącą tej partii spytamy o to, jak były budowane koalicyjne listy kandydatów i dlaczego Nowoczesna nie zdecydowała się na umieszczenie na liście parlamentarzysty Witolda Zembaczyńskiego.
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Prudnicki Ośrodek Kultury we współpracy ze swoim odpowiednikiem z czeskiego Krnova zorganizował 7-dniowy plener fotograficzny, w czasie którego profesjonaliści i amatorzy zajmowali się artystycznym mapowaniem obszarów przygranicznych regionu Morawsko-Śląskiego i Opolskiego. Efektem pleneru są dwie wystawy. Jedna w Krnovie, eksponowana na początku września oraz druga, otwarta 21 września w Galerii na Poddaszu prudnickiego ośrodka. W audycji MOST przedstawimy relację z tego pleneru.
Na audycję zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »