Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 września 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Tarentule" - to muzyka ze Średniowiecza i Renesansu w wykonaniu Atrium Musicae de Madrid Gragoria Paniagui.

Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.

Audycja adresowana do osób zainteresowanych muzyką. Prezentuje twórców i dzieła.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
9:00 ONA I ON

O swojej podróży na żaglowcu "Chopin", o muzykowaniu na pokładzie i na stałym lądzie, o miłości do morza opowiedzą uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

W programie także o największym wydarzeniu filmowym na Opolszczyźnie - festiwalu Opolskie Lamy.

Będziemy ponadto przekonywać słuchaczy, że: po pierwsze - nie trzeba być bogatym, by doświadczyć bogactwa kulturowego, po drugie - na Opolszczyźnie można zetknąć się z europejską muzyką w międzynarodowej obsadzie i po trzecie - czasem "mniej znaczy więcej". Naszym gościem będzie także Ewa Chrobak - autorka symbolu-słoneczka na Orderze Uśmiechu.


W audycji także:

09:40, 10:40 Ojcowie Niepodległości - Piotr Wójtowicz (03.09-28.09)
11:40 Bo przed wojną - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (03.09-28.12)

Od 9:00 do 12:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można kontaktować się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »