Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 września 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tym razem płyta Skaldowie "Szanujmy wspomnienia"

Dosyć wyjątkowy album w karierze zespołu, który dotychczas starał się rozdzielać płyty bardziej rozrywkowe i piosenkowe od tych ambitniejszych, ciążących w stronę rocka czy rocka progresywnego (co często zaznaczali bracia Zielińscy w wywiadach). Na tej płycie, wydanej w połowie lat '70, a ósmej w karierze, spotkały się wszystkie te ścieżki i inspiracje, jakim zespół hołdował, ale wbrew pozorom, powstała płyta arcyciekawa, barwna i niezależnie od tego, czy to wręcz dyskotekowy "Zgadzam się na ten świat" czy mocny, rockowy "Street 2000", poprzez wręcz wodewilowy utwór tytułowy, wyśmienita w każdym detalu.

Po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Kto zasłużył na nagrody jeśli nie oni? Za nami jubileuszowa gala Opolskiego Plebiscytu „Najlepsi z Najlepszych”. W hali sportowej im. braci Blautów w Gogolinie uhonorowano najlepszych niepełnosprawnych sportowców. - Nagradzamy tych, którzy są sprawni inaczej - mówi ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, pomysłodawca plebiscytu. Do kogo trafiły puchary i nagrody? O tym w porannym programie.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Sportowcy Niepodległej - Piotr Warner (03.09-05.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • O tragicznym stanie opieki nad kobietami mówi w Opolu partia Razem, powołując się na raport NIK. Proponuje zarazem swoje rozwiązania i ma to być jeden z punktów programu, z jakim idzie do wyborów samorządowych. Jakie partia ma pomysły na to, by dotrzeć ze swoją ofertą do wyborców na szczeblach lokalnych? Czy na lewicy trwa wojna? Co Razem uzna za swój sukces wyborczy? I skąd pomysł na współpracę z Marcinem Gambcem? O te kwestie zapytamy Kamilę Jarońską, liderkę jednej z list wyborczych partii Razem.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • Czy informacje prezentowane publicznie przez partie Razem o rzekomo złym stanie opieki nad kobietami w województwie są uzasadnione? O komentarz poprosimy dyrektora wydziału polityki społecznej i zdrowia Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego Mieczysława Wojtaszka.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Joanna Matlak i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »