Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy Budkę Suflera i płytę „Czas czekania, czas olśnienia”.

Po kilkuletniej karierze z innymi wokalistami nastąpił powrót do zespołu pierwszego i zdaniem wielu, najlepszego jej (ale i w ogóle w Polsce) wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Zmieniła się epoka i inne były mody oraz style w muzyce, a jednak Budce udało się połączyć to co było najlepsze w latach 70. z nowoczesnością, grając przebojowo, a z drugiej strony zachowując rockowy pazur (tu istotna jest także zmiana gitarzysty, którym został Krzysztof Mandziara, znany z prezentowanej w audycji grupy Cross, w której śpiewał Cugowski po odejściu z Budki) oraz nie stroniąc od rozbudowanych, epickich form, tak bliskich fanom wczesnego wcielenia zespołu. Warto zwrócić uwagę na teksty perkusisty Tomasza Zeliszewskiego, który jak wspominał, napisał je trochę ze złości na opóźniających się zawodowych tekściarzy (dodam od siebie i bardzo dobrze).

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
9:00 ONA I ON

Park o zachodzie słońca, dookoła krowy, a w oddali sunące przed siebie... tuk tuki. To jeden z kadrów uchwyconych przez Sławomira Siczewskiego. Nasz gość opowie o wyprawie do Indii i Bangladeszu. Zaprosi też na wernisaż swoich fotografii do Prószkowa.


Chcielibyście robić tak piękne zdjęcia, ale nie macie odpowiedniego sprzętu? Wystarczy smartfon - radzi Mariusz Stachowiak. Jak z niego korzystać, wyjaśnimy zachęcając jednocześnie do udziału w warsztatach w Filii nr 4 MBP w Opolu.


Po godz. 11:00 Magdalena Kurowska opowie, jak walczyła z azjatyckimi osami w Portugalii. Gość trzeciej godziny programu wziął udział w wymianie międzynarodowej, której celem była... nauka o zrównoważonym rozwoju.

W audycji także:

09:40, 10:40 i 11:40 Knedle z bigosem - Dorota Kłonowska
Od 9:00 do 12:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »