Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lipca 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tradycja to nie przechowywanie popiołów, lecz przekazywanie płomienia. Chcemy, aby wszystkie dzieci miały możliwość kontaktu z żywą tradycją, z przekazami babć i dziadków oraz wyjątkową i unikatową muzyką. Przedstawiamy CD z tradycyjnymi zabawami, tańcami i piosenkami z Wielkopolski. o doskonały sposób na poznawanie tradycji ludowych i świetną zabawę przy muzyce i tańcu. Publikacja jest początkiem serii uzupełniającej w materiały muzyczne projekt Mały Kolberg, który od 2014 r. pomaga dzieciom i dorosłym korzystać z lokalnych tradycji. Rzeszowskie spotkanie ze skrzypkiem tradycyjnym Władysławem Pogodą.

W pierwszej godzinie audycji dominuje muzyka polska, w drugiej pojawia się muzyka świata w jej najróżnorodniejszych odmianach. Do tej pory przedstawiliśmy muzykę z ponad 60 krajów ze wszystkich kontynentów.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Nasze studio ustawimy w części zdrojowej Głuchołaz przy legendarnym Amorku. Będziemy podsumowywać kolejne wydarzenia związane z XII Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Turystycznej "Kropka". Na największej tego typu imprezie letniej w naszym kraju wystąpią najbardziej znani artyści tworzący w nurcie tak zwanej Krainy Łagodności.

Stałymi elementami programu są:
07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczymy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Porozmawiamy o tym, jak przygotować się do wyjazdu, co zrobić, by szczęśliwie dojechać do celu i jak bezpiecznie wypoczywać.
08:40 Poglądy i osądy – Paweł Konieczny
  • Naszym gościem będzie dyrektor programowy XII MFPT KROPKA Rafał Długosz. Porozmawiamy z nim o doborze wykonawców, którzy przez lata występowali w Głuchołazach, o planach na kolejne przeglądy i poziomie artystycznym uczestników zakwalifikowanych na Przegląd Utworów z Charakterem.
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:40 Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »