Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album kompilacyjny "Radio Nieprzemakalnych".

Płyta składankowa, której wyjątkowość polega na tym, że obok kilku znanych zespołów jak Voo Voo, Sztywny Pal Azji czy Róże Europy, zawiera nagrania zespołów, które w latach 80-tych (a niektóre do dzisiaj) nie doczekały się, pomimo ogromnej popularności, obecności na listach przebojów, a nawet ekranach kinowych, pełnowymiarowych albumów. Żal zwłaszcza nagranego już i gotowego materiału grupy Opera złożonej z byłych członków Republiki oraz Kosmetyków Mrs Pinki, absolutnie kultowego i nowatorskiego zespołu. Nie mniej intrygująco wypada R.A.P. grający naprawdę korzenne reggae, a dopełniają całości piosenki grup Proces i 1984.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
15:00 POPOŁUDNIOWY REFLEKTOR
Będą zmiany w funkcjonowaniu Ochotniczych Hufców Pracy, które mają być przekształcone w Państwowe Centrum Aktywizacji Młodzieży. Działania takiego centrum mają być skoncentrowane na młodzieży w wieku od 14 do 25 lat. Zapowiedź zmian zawiera nowy projekt ustawy o rynku pracy, który trafił własnie do konsultacji społecznych. Co wejście nowego prawa zmieni w funkcjonowaniu OHP. Gościem programu będzie Aleksandra Albera z opolskiej komendy Hufców. Zapytamy również o aktualna ofertę OHP w województwie opolskim.

W audycji także:
16:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 15:05 do 17:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Do autora można pisać na adres: ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »