Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę Marianny Wróblewskiej "Byle bym się zakochała"...

Druga płyta fenomenalnej (niestety od wielu lat nieobecnej artystycznie) wokalistki jazzowej, która jednak wychodziła w swoim repertuarze daleko poza granice gatunku. (Nawet najbardziej znany, bo też i wydany w kultowej serii Polish Jazz, debiut nie trzymał się go ściśle). Po doświadczeniach z muzykami i festiwalami jazzowymi, Marianna Wróblewska postanowiła zaprezentować repertuar nieco lżejszy, do współpracy biorąc tym razem dwa zespoły: PARADOX i Rama 111 (których liderzy zostali kompozytorami zawartych na albumie piosenek). Nadal jednak słychać tu elementy bossa nowy, samby, ale też i hippisowskiego rocka (zwłaszcza w utworze "Kochanka wiatru"), tego w łagodniejszej odmianie bliższej Jefferson Airplane.

Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji skomentujemy to, co działo się zarówno na boisku, jak i poza nim. Jak grali? Co pokazali na murawie, a co w mediach społecznościowych? Już od 6 będziemy analizować występ naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Moskwie, a pomoże nam legendarny trener - Antoni Piechniczek.

Wakacje już się rozpoczęły sprawdzimy zatem, gdzie wypoczywają najmłodsi z naszego regionu. Zajrzymy też do Okrąglaka z zapytaniem - jak powinniśmy od teraz nazywać halę widowiskowo-sportową w Opolu.

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Mundial z autu - felieton Tomasza Gduli
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Zbigniewa Górniaka
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Gościem rozmowy będzie podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji w Opolu. Opowie o policyjnej akcji "Bezpieczne wakacje".
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" gościć będziemy st. sierż. Jarosława Laskowskiego z Kędzierzyna-Koźla, który zdobył tytuł Policjanta Roku Ruchu Drogowego.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Cezary Puzyna i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »