Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś Czesław Niemen i płyta "Enigmatic"

Przełomowy i uznawany za najlepszy, nie tylko w karierze Czesława Niemena, ale i w historii polskiego rocka w ogóle album, o którym napisano już prawie wszystko, od zwyczajnej recenzji po traktaty naukowe. Artysta zaproponował na nim niezwykle oryginalne rozwiązania kompozytorskie, zwłaszcza w głównym utworze "Bema pamięci żałobny rapsod", który wypełnia całą pierwszą stronę płyty, wykorzystując szerokie spektrum środków od chorału po awangardowy rock i jazz, zachowując jednak dużą melodyjność, dzięki czemu album był przystępny w formie dla ceniących jego wcześniejszy dorobek, ale pomógł też zdobyć nowych fanów i zdobywa ich nadal wśród kolejnych pokoleń.

Zaprasza po północy Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji podsumujemy weekendowy Mundial i zapowiemy kolejne mecze gigantów. A pomoże nam w tym Antoni Piechniczek. Między sportowymi emocjami będzie też czas na chwile wyciszenia przy dobrej książce. Sprawdzimy bowiem jak wyglądał Festiwal Książki w Opolu.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Mundial z autu - felieton Tomasza Gduli
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusza Prochery
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola, którego zapytamy o poniedziałkowe dwie sesje nadzwyczajne.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osadach" o dwie sesje nadzwyczajne Rady Miasta Opola zapytamy Łukasza Sowadę, przewodniczącego Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, czyli lidera kurczącego się zaplecza prezydenta.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »