Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 maja 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja 2018. Jakie miejsce w kulturze zajmuje dziś muzyka tradycyjna? - Przed laty wychodziliśmy z modelu fascynacji wszystkim, co idzie z Zachodu. To, co było mocno zakorzenione w polskiej tradycji, pachniało wówczas kapustą i gnojówką. Trzeba było dużo pracy, by przełamać ten stereotyp i uświadomić ludziom, co tak naprawdę jest kulturą ludową i prawdziwą muzyką tradycyjną. I to się udało!

W audycji zaprezentujemy także nagrania jednego z 12 wybranych konkursowych zespołów - grupy D.R.A.G. skrzypaczki Dominiki Prusinowskiej (płyta "Oberek").

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają do słuchania Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
W audycji na żywo relacjonować będziemy arcyważny mecz 32. kolejki II ligi piłkarskiej pomiędzy MKS Kluczbork i Błękitnymi Stargard. Drużyna Jana Furlepy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek plasuje się na 14. miejscu, pierwszym nie zagrożonym degradacją, ale ma tyle samo punktów co Znicz Pruszków i jeden więcej niż Wisła Puławy. Ewentualne zwycięstwo w sobotnim meczu znacznie przybliży nasz zespół do utrzymania w II lidze.

Z naszymi mikrofonami będziemy również w Rybniku. Na Górnym Śląsku rozgrywany jest decydujący turniej o awans do I ligi siatkarzy. W gronie sześciu rywalizujących zespołów o prawo startu w przyszłym sezonie na zapleczu PlusLigi jest Mickiewicz Kluczbork.

Ponadto w programie powrócimy do rozegranego na stadionie w Kluczborku - Wojewódzkiego Finału Pucharu Polski w piłce nożnej, w którym Polonia Głubczyce pokonała Po-Ra-Wie Większyce 2:1.

Na audycję zaprasza od 17:05 do 21:00 Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »