Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 maja 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja 2018. Jakie miejsce w kulturze zajmuje dziś muzyka tradycyjna? - Przed laty wychodziliśmy z modelu fascynacji wszystkim, co idzie z Zachodu. To, co było mocno zakorzenione w polskiej tradycji, pachniało wówczas kapustą i gnojówką. Trzeba było dużo pracy, by przełamać ten stereotyp i uświadomić ludziom, co tak naprawdę jest kulturą ludową i prawdziwą muzyką tradycyjną. I to się udało!

W audycji zaprezentujemy także nagrania jednego z 12 wybranych konkursowych zespołów - grupy D.R.A.G. skrzypaczki Dominiki Prusinowskiej (płyta "Oberek").

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają do słuchania Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
4 czerwca coraz bliżej, niebawem poznamy skład polskiej reprezentacji na piłkarskie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Rosji. W naszym porannym programie sprawdzimy jak przygotowują się do nich polscy zawodnicy, ale również gospodarze tego wielkiego turnieju. Jak co sobotę zaprosimy na najciekawsze wydarzenia w naszym regionie, w tym na rodzinny piknik pod hasłem "Miliard z programu 500+".

W programie także:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • Województwo opolskie funkcjonuje 20 lat. W związku z tą rocznica do studia Radia Opole zaprosiliśmy przewodniczącego sejmiku Norberta Krajczego. Naszego gościa zapytamy, jak powinna wyglądać rola samorządów w przyszłości, czy region przetrwa i czy małe samorządy mają szanse na dobre funkcjonowanie.
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • Piątkowy rajd rowerowy otworzył obchody Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Dziś przed nami kolejny dzień obchodów. Jak wyglądają? Na co chcą zwrócić uwagę organizatorzy tego wydarzenia? To pytania, które skierujemy do Małgorzaty Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.
  • W drugiej połowie kwietnia dziesięcioro uczniów z Czech wspólnie z młodzieżą z Publicznego Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu uczestniczyło w warsztatach kulinarnych. Atrakcją warsztatów były zajęcia z carvingu, czyli sztuki tworzenia dekoracji z warzyw i owoców. Zajęcia prowadził Łukasz Szewczyk, dwukrotny medalista mistrzostw Europy i złoty medalista mistrzostw Polski w carvingu. Relacja reporterska z wydarzenia w audycji.
10:40 Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »