Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 maja 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś Banda i Wanda i płyta „Mamy czas”.


Drugi album zespołu Wandy Kwietniewskiej, który założyła po odejściu z Lombardu, nagrywając z nim wcześniej jedną płytę i piosenki singlowe. Podobnie jak debiut wypełniony wieloma chwytliwymi przebojami i zapewne przez to zaliczany do nurtu pop rockowego (może także ze względu na teksty autorstwa Jacka Cygana, oraz fakt, iż śpiewa kobieta, wtedy rzadkość w ciężkim graniu), album jawi się w wielu momentach wręcz hard rockowo i tego będę bronił w audycji, bo naprawdę wiele utworów brzmi drapieżnie i mocno, a melodyjność w żadnym wypadku nie ujmuje im mocy. Dla naszych słuchaczy miłym będzie, że wśród członków zespołu mamy aż dwóch opolan, a są nimi Marek Kapłon z TSA i gitarzysta Marek Raduli, znany też z wielu lat gry w Budce Suflera.


Zaprasza po północy - Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
Mija rok od wprowadzenia ustawowej zasady "apteka dla aptekarza". Wprowadzeniu tej regulacji towarzyszyło wiele obaw. Czy słusznych? Porozmawiamy o tym z naszym gościem, którym będzie wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków (prezes OIA). Zapytamy także o skuteczność walki państwa z tzw. "mafią lekową". W proceder miało być zamieszanych 6,5 tys. aptek.

W drugiej godzinie programu naszym gościem będzie Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Zaprosimy wspólnie na II Targi Książki nad Odrą organizowane przez tę placówkę.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Tomasz Gdula i Ireneusz Prochera.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »