Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 maja 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tadeusz Nalepa - To mój blues vol.2

Druga płyta z albumu Nalepy i jako, że pewne informacje, siłą rzeczy, znalazły się w poprzednim opisie, tutaj ich uzupełnienie. Ważne i ciekawe jest to, że pomimo iż nagrania zawarte na albumie pochodzą z kilku lat i uczestniczą w nich różni muzycy, oraz specjalni goście jak Sojka, czy Szukalski, czy muzycy grupy Dżem (w kilku kompozycjach pojawia się też wokalnie Grażyna Dramowicz, która urozmaica kompozycje, ale nie staje się wokalistką tak ważną jak swego czasu Mira Kubasińska, która była równorzędną partnerką w zespole), stanowi on zwartą i zdaniem wielu najlepszą propozycję płytową w dorobku muzyka. Na płycie drugiej mamy też wspominane wcześniej utwory z tekstami artysty.

Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Wiosną częściej patrzymy na gwiazdy - pod warunkiem, że chmury nie są zbyt zazdrosne... Być może, ktoś sobie wtedy myśli: "Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie", a ktoś inny zastanawia się nad miliardem tajemnic, tam, przed nami skrywanych... Dziewięć lat temu Adrian Chimiak nagrał reportaż: "Kaprys Boga", którego bohaterem był Eryk Banach - najmłodszy na świecie odkrywca komety w programie SOHO i prawdopodobnie najmłodszy na świecie odkrywca komety w ogóle. "Czy jest nas dwóch"? - to jedno z wielu intrygujących pytań, zawartych w tej opowieści, a wzbogaconej udziałem aktora, Leszka Malca.

Marzenia nie zawsze aż do gwiazd szybują. Można je też ulokować znacznie niżej. Trzy lata temu Małgorzata Lis-Skupińska nagrała reportaż: "Marzenia na czubku drzewa", a była to audycja o bardzo sympatycznej parze. On jest arborystą, czyli zajmuje się pielęgnacją drzew. Ona jest księgową. Marzena i Krzysztof Wystrachowie z Opola, są bardzo zgranym małżeństwem i zwiedzają świat na swój niezwykły sposób. Zdarzyło im się, że przez prawie dwa miesiące "mieszkali" w koronach drzew boliwijskiej dżungli, a wcześniej - przez kilkanaście miesięcy - poznawali inne, intrygujące ich zakątki Ameryki Południowej. Przypomnijmy sobie ich, jakże ciekawy, punkt widzenia...

Od 22:05 do 23:00 zaprasza do słuchania Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »