Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 kwietnia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Keyon Harrold - 25-letni trębacz amerykański zdobył pierwszą nagrodę III Międzynarodowych Zmagań Jazzowych. Jego największym rywalem był Francuz Pierre Borel. Ma dopiero 17 lat, ale to już prawdziwy wojownik. Odważny i żywiołowy.

Tetterapadequ
to free-jazzowy kwartet mocno osadzony w tradycji europejskiej muzyki improwizowanej. Zespół tworzą mieszkający w Belgii Włosi - Daniele Martini I Giovanni di Domenico oraz dwóch portugalczyków - rezydujący w Holandii Gonçalo Almeida I João Lobo Nie przypadkowo ich pierwszy album wydany w roku 2008 ukazał się nakładem wytwórni Clean Feed. Na płycie „Pangatuna” usłyszymy skład powiększony do oktetu, przez co muzyka zespołu zyskała nowy, niemal orkiestrowy wymiar.


Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
9:00 ONA I ON

Torty mogą mieć różne kształty. Wszystko zależy od wyobraźni i sprawnych palców. Jednak raz w roku przybierają formę zamków, pałaców, dworków czy kościołów. Tak było i tym razem. Jadwiga Kulczycka, prezes LGD Stobrawski Zielony Szlak opowie, co tym razem przykuło uwagę jurorów Międzynarodowego Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek, który odbył się w Brzegu.

Wystawa "Odra - Temat Rzeka" była już pokazywana w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Od soboty (21.04) jest już dostępna w Muzeum Śląska Opolskiego. Porozmawiamy o niej z autorem, znanym opolskim fotografem, Romanem Hlawaczem.

W audycji także:

11:40 Drzewiej powiadano... - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
Na audycję zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »