Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy część drugą "Czerwonego albumu" Czesława Niemena.

Druga płyta z podwójnego albumu z gościnnym udziałem Zbigniewa Namysłowskiego, który dał też na nią własny utwór (znany także z wykonania Ewy Bem). Zdecydowanie bardziej piosenkowy niż pierwsza płyta, z elementami nawet hard rocka, bliskiego pierwszemu wcieleniu Deep Purple, jeszcze ze sporą dozą psychodelicznych wtrętów. Jak się okazało, był to chwilowy powrót Niemena do krótszych form, bo już kolejne albumy wypełniły ponownie rozbudowane kompozycje. Tym bardziej wyróżnia to owe nagrania i warto je poznać, bo oczywistych i znanych przebojów, poza „Sprzedaj mnie wiatrowi” tu nie ma.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Trwają poszukiwania 21-letniego Bartosza Nizińskiego z Nysy. Mężczyzna zaginął w nocy z soboty na niedzielę po zakończeniu kawalerskiego i do dzisiaj nie nawiązał kontaktu z rodziną. To jeden z tematów magazynu "Reporterskie tu i teraz".

W programie także o tym, że Prokuratura Okręgowa w Opolu zamknęła śledztwo w sprawie morderstwa Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic. Przypomnijmy samorządowiec został zabity w lutym 2014 roku. W tej sprawie przesłuchano ponad 200 osób. Dochodzenie miało międzynarodowy charakter, bo współpracowano ze śledczymi z Ukrainy i Niemiec. Jednak do dzisiaj nie wyjaśniono, kto zabił Dietera Przewdzinga.

W audycji także o 14:50 cykl Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Piotr Wójtowicz.
Do gospodarza audycji można pisać tu: piotr.wojtowicz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »