Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy część drugą "Czerwonego albumu" Czesława Niemena.

Druga płyta z podwójnego albumu z gościnnym udziałem Zbigniewa Namysłowskiego, który dał też na nią własny utwór (znany także z wykonania Ewy Bem). Zdecydowanie bardziej piosenkowy niż pierwsza płyta, z elementami nawet hard rocka, bliskiego pierwszemu wcieleniu Deep Purple, jeszcze ze sporą dozą psychodelicznych wtrętów. Jak się okazało, był to chwilowy powrót Niemena do krótszych form, bo już kolejne albumy wypełniły ponownie rozbudowane kompozycje. Tym bardziej wyróżnia to owe nagrania i warto je poznać, bo oczywistych i znanych przebojów, poza „Sprzedaj mnie wiatrowi” tu nie ma.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
U progu wiosny dzień i noc zrównują się i trwają tyle samo - po 12 godzin. Następnie dzień staje się coraz dłuższy, temperatura rośnie, świat się zieleni i tak do 21 czerwca, kiedy powitamy astronomiczne lato. Ale na razie skupimy się na wiośnie, która przynajmniej w teorii już się rozpoczęła. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie - kiedy nadejdzie ta termiczna i fenologiczna.

Przeanalizujemy również doniesienia na temat prognozy długoterminowej szczególnie w kontekście zbliżających się świąt. Oprócz tego zatopimy marzannę i będziemy kibicować wagarowiczom.

W audycji dziś także:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Agnieszki Stefaniak
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie wiceprezydent Opola Maciej Wujec, którego zapytamy o kontrowersyjny - zdaniem wielu radnych - list intencyjny podpisany przez Opole z przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to samo zapytamy radnego Marcina Gambca, przewodniczącego klubu Mniejszość Niemiecka - Dla Samorządu.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »