Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album "Rok" Maryli Rodowicz.

To bardzo dobry przykład płyty, którą warto przypomnieć w całości. Pierwsza strona jest wypełniona przebojami, z których wiele artystka wykonuje do dzisiaj na koncertach, a druga nieco mniej znana, czy też zapomniana, a na niej utwory nie mniej udane, z których szczególną uwagę zwraca "Westerplatte" z wierszem Gałczyńskiego, który daleki jest od kołobrzeskich festiwali. Na pewno godny uwagi i pokazujący kunszt Maryli, jest też otwierający drugą stronę utwór, którego autorem jest Czesław Niemen.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Polacy byli najlepsi na Mistrzostwach Świata Psich Zaprzęgów w Sprincie. Zawody odbyły się w weekend w Szwecji w miejscowości Svek. Zawodnicy rywalizowali na dystansach do 15 kilometrów. W środowym programie porannym opowiemy o tym sukcesie.

Poznają tez Państwo cheerleaderki z Kadłuba, które szykują się na sobotni występ podczas meczu drugoligowej strzeleckiej ZAKSY. Dziewczyny na co dzień trenują na sali OSP Kadłuba, a ich marzeniem jest taniec w przerwach meczów kędzierzyńsko-kozielskiej ZAKSY.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W rozmowie "W cztery oczy" oraz w "Poglądach i osądach" gościem Radia Opole będzie w środę Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Spytamy go m.in. o to, co znajdowało się w Białej Księdze przekazanej Komisji Europejskiej Brukseli przez polski rząd? I o to, czy ta księga kogokolwiek tam przekonała? A także jaki jest efekt niedawnego spotkania ministra z 13 przedstawicielami państw Europy Środkowowschodniej, z którymi rozmawiał jako pełnomocnik rządu do spraw obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Kto nas wspiera? W czym? Jakie będą główne punkty obchodów 100-lecia?
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Gościem "Poglądów i osądów" będzie również wiceminister Jarosław Sellin, którego zapytamy, czy rząd ma pomysły na walkę z fejknewsami rujnującymi wizerunek Polski za granicą? (Rzekomy antysemityzm, nacjonalizm, oskarżenia o łamanie praw człowieka, wolności wypowiedzi itd. przykład sądu w Irlandii, który nie wyda nam bandyty, gdyż wg. sędzi, w Polsce nie będzie on miał sprawiedliwego procesu). Co robi w sprawie polskiej marki Polska Fundacja Narodowa? A co z repolonizacją mediów - kiedy i czy w ogóle?

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »