Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 lutego 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś The Blue Effect i płyta "A Benefit of Radim Hladik"....

Jedna z najważniejszych, a dla mnie najważniejsza grupa naszych południowych sąsiadów, którzy w latach 60-tych i 70-tych nie mieli tak wielu zespołów rockowych, jak my. Jednak Modry Efekt (zespół występował pod angielską i czeską nazwą, do której, jak podają źródła, zmusiły ich naciski komunistycznych władz Czechosłowacji) zaczynający od bluesa zgrabnie ewoluował łącząc style i przechodząc przeobrażenia od jazz rocka, po rock progresywny, zawsze jednak zachowując charakterystyczne i rozpoznawalne cechy, głownie za sprawą geniusza gitary Radima Hladika, której brzmieniem mogą się Państwo napawać, ponieważ prezentowana płyta jest w całości instrumentalna.

Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
To nie tylko miłosne wyznania, ale także spore pieniądze, które generuje dzień 14 lutego, czyli Walentynki. Tzw. biznes walentynkowy w Polsce szacuje się na miliony złotych. Święto zakochanych ma swoich gorących zwolenników, ale i przeciwników. I o tym między innymi w porannym programie będziemy mówić.

Poza tym sprawdzimy głębokość wykopu na placu Kopernika w Opolu, gdzie powstaje podziemny parking i przekażmy najnowsze doniesienia z koreańskich, zimowych zmagań sportowców.

Nie zabraknie też stałych punktów:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ewy Skrabacz
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W tym roku walentynki wypadły w środę popielcową? Jak połączyć święto zakochanych, oparte na kulcie radości, zbytku i cielesnych uciech z pierwszym dniem postu, wymagającym umiaru, spokoju, namysłu nad życiem, oczyszczenia się z grzechu, unikania korzystania z uciech? Czy można mówić o kolizji? Czy wierzący powinni odwoływać rezerwację w kinach i restauracjach? O tym w rozmowie "W cztery oczy" z ks. Mateuszem Buczmą z opolskiej Kurii Diecezjalnej. Spytamy także o to, kim był patron zakochanych, św. Walenty oraz czy Kościół patrzy kosym okiem na walentynkową komercję.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" dr Piotr Leśniak z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Opolskiego opowie nam o różnym postrzeganiu miłości w systemach filozoficznych, a także o unikalnym projekcie "Miłość", w jaki zaangażowali się filozofowie z opolskiego uniwersytetu.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »