Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 stycznia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Co tym razem w audycji?
  • Muzyka improwizowana w wykonaniu Zosi Bartoszewicz.
  • India Czajkowska z najnowszej płyty pt. "Borderline" - współczesna psychodelia okraszona solowymi partiami jazzowymi.
  • Antoni Gralak - trębacz, można go porównać do tego co robił Don Cherry.
  • Kolędy polskie w jazzowych interpretacjach.
W poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Przeciętny czas jej użytkowania to 25 minut, a rozkładu nawet kilkaset lat. Mowa o typowej "jednorazowej" torbie, która jest bohaterką Dnia bez Opakowań Foliowych.

Z tematów pro-ekologicznych przejdziemy do krótkiego podsumowania ferii zimowych pod kątem bezpieczeństwa. Nie zabraknie też ciekawostek z kraju i szczegółowej prognozy pogody.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Zbigniewa Górniaka
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W poniedziałek celebrowano Dzień bez Opakowań Foliowych. To inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu ze względów pro-ekologicznych. Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi śmieciami na terenach zaludnionych. O tym, jak wielki jest to problem dla naszej planety i jak się z nim uporać, porozmawiamy "W cztery oczy" ze spajcalistą gospodarowania odpadami - dr inż Tomaszem Ciesielczukiem z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu Opolskiego.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" naszym gościem będzie Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UMWO, z którym porozmawiamy o zasadności przeznaczana opłat za torby foliowe na walkę ze smogiem. Od niedawna w każdym sklepie płacimy za jednorazową torbę foliową 20 groszy. Opłata recyklingowa za tak zwane foliówki to efekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Jak poinformowała Kancelaria Premiera - dochód z wprowadzonego od nowego roku podatku za jednorazowe torebki foliowe w sklepach został "zarezerwowany" na walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi między innymi o wymianę kotłów węglowych i termomodernizację budynków. Czy to dobry pomysł? Co jeszcze robić, aby nasze powietrze stało się czystsze? I czy rzeczywiście reklamówki nie będą już zaśmiecać środowiska w Polsce?
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Cezary Puzyna i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
08:30 Sen - Eden
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »