Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 stycznia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji: nagrania Johna Coltrane'a z roku 1961, Oskar Peterson w repertuarze świątecznym, smooth jazz w wykonaniu brytyjskiego gitarzysty Petera White'a. "Solar System" to drugi album tego znakomitego tria w katalogu For Tune. Muzyka ta jest owocem koncertu z udziałem wybitnego perkusisty Maxa Andrzejewskiego, zarejestrowanego jesienią 2016 r. w warszawskim 12on14 Jazz Club. Muzyka ta jest wyobrażeniem kosmosu, swoistej nieskończoności. Solar System to układ słoneczny muzyki, którą żyjemy, oddychamy... Swingowe nagrania taneczne.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
20:00 REWIRY KULTURY
W studiu pojawi się Paulina Ptaszyńska, która opowie o swoim projekcie „Parhelion". Artystka przenosi do galerii Aneks fantomowe słońce, które rozświetla i wypełnia całą przestrzeń ekspozycyjną. Parhelion, nazywany słońcem pobocznym, jest określeniem zjawiska optycznego występującego w atmosferze, dającego złudzenie powstania jasnych świetlnych plam, tworzących się zwykle, symetrycznie po obu stronach słońca.

Profesor Edward Syty i architekt Mariusz Tenczyński opowiedzą o wystawie w Galerii Circulus Politechniki Opolskiej, która będzie pokazywała unikatowe szkice i projekty procesu twórczego architektów.

W audycji także:

20:45 Felieton muzyczny -Czarne jest czarne – Maciej Stępień 21:40 Sto książek na stulecie Polski - Małgorzata Ślusarczyk (we wtorki i czwartki)
21:45 Młoda kultura - Justyna Dziedzic /powtórka/ (od 10:01 oprócz śród)

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Justyna Dziedzic. Do autorki można napisać tu:
justyna.dziedzic@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »