Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 stycznia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji: nagrania Johna Coltrane'a z roku 1961, Oskar Peterson w repertuarze świątecznym, smooth jazz w wykonaniu brytyjskiego gitarzysty Petera White'a. "Solar System" to drugi album tego znakomitego tria w katalogu For Tune. Muzyka ta jest owocem koncertu z udziałem wybitnego perkusisty Maxa Andrzejewskiego, zarejestrowanego jesienią 2016 r. w warszawskim 12on14 Jazz Club. Muzyka ta jest wyobrażeniem kosmosu, swoistej nieskończoności. Solar System to układ słoneczny muzyki, którą żyjemy, oddychamy... Swingowe nagrania taneczne.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy, jakie atrakcje w mieście czekają na najmłodszych podczas zimowych ferii, a dla tych którzy wybiorą stoki mamy karnety do Zieleniec Ski Arena. Na rozgrzewkę wrzucimy coś na ruszt. Dziś jednak menu na ostro, bowiem obchodzimy dzień pikantnych potraw. Będzie też czas na mroźną prognozę pogody i przegląd najciekawszych wydarzeń ze sportu i rozrywki.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ewy Skrabacz
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie ks. Piotr Bałos, proboszcz parafii w Lubrzy, który od siedmiu lat razem ze swoimi parafianami stopniowo remontuje zabytkowy kościół z renesansową wieżą. Właśnie otrzymał rządową dotację w wysokości 180 tys zł. Zapytamy, jak lokalna społeczność radzi sobie z takimi zadaniami.

08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz

W "Poglądach i osądach" o remont opolskiej katedry zapytamy jej proboszcza ks. Waldemara Klingera. Przypomnijmy: katedra otrzymała rządowe wsparcie w wysokości miliona złotych.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »