Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 stycznia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Podkarpacie to region bogaty w inicjatywy mające na celu zachowanie dziedzictwa lokalnej kultury muzycznej. Wciąż jednak jest tu wiele białych plam i sporo pracy badawczej oraz popularyzatorskiej do wykonania. Płyta „Wschód bliski. Pieśni z Przemyskiego” dokumentuje efekty działań stowarzyszenia „Muzyka Dawna w Jarosławiu”, którego członkowie podjęli to wyzwanie. W audycji także "Pszczyńscy kolędnicy" - ciąg dalszy prezentacji płyty oraz Julia Doszna i jej łemkowskie kolędy z Karpat.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Za nami już głośne odliczanie i... rozpoczynamy ferie zimowe. A wraz z nimi narciarski poranek prosto z Zieleńca, czyli miejsca, które upodobali sobie miłośnicy białego szaleństwa z Opolszczyzny. Opowiemy o warunkach do zjazdów na Dolnym Śląsku, a także zapytamy narciarzy o wrażenia z pobytu w tym znanym z alpejskiego klimatu miejscu.

Dowiedz się więcej o akcji "Zima z Radiem Opole".

W programie dziś także:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • W rozmowie pytamy o nowelizacje prawa łowieckiego oraz o to, ile w związku z walką z wirusem ASF, odstrzelono dzików w regionie. Za nami nowelizacja ustawy, która wprowadza kary dla osób utrudniających myśliwym polowania. Czy polujący uzyskali większe prawa od właścicieli pól i lasów? O to zapytamy Wojciecha Plewkę, przewodniczącego Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu.
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • O wyjątkowym alpejskim klimacie, jaki panuje w Zieleńcu porozmawiamy z Grzegorzem Głodem ze spółki Winterpool, która obejmuje wszystkie wyciągi narciarskie w Zieleńcu. Naszego gościa zapytamy o to, jakie możliwości dla miłośników białego szaleństwa daje Zieleniec oraz jak długo będzie można korzystać z całej infrastruktury.
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE (od 27.01)
10:40 Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka
Na audycję prosto z Zieleńca zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »