Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 stycznia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mniej znany, drugi album magicznego barda, jakim Tadeusz Woźniak jest bez wątpienia. Być może nie ma tu przeboju na miarę „Zegarmistrza światła”, ale nadal jest magia głosu i mądre teksty. Jest też to album o wiele bogatszy brzmieniowo niż debiut. Płyta z ambicjami, można się pokusić o takie stwierdzenie, swoiście pojmowanego progresywnego rocka. Nie temu spod znaku Genesis, ELP czy King Crimson, ale bardziej poetyckiego, wyciszonego, w klimacie Cata Stevensa czy „Magii obłoków” Marka Grechuty.

Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zaprasza do słuchania po północy -Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
W pierwszej godzinie piątkowej Loży Radiowej gościć będziemy Patryka Stasiaka, nowego dyrektora Centrum Wystawienniczo-Kogresowego w Opolu. Spytamy go o to, jaką ma wizję prowadzenia Centrum, jakie wyznaczył sobie cele, czy Opole stanie się miastem targowym i jakie kongresy odbędą się w Opolu bliższym lub dalszym czasie.

W drugiej godzinie gościć będziemy posłankę PiS Katarzynę Czocharę, która opowie o pozytywnym zaopiniowaniu przez Ministerstwo Finansów i Infrastruktury poprawek do budżetu, zgłoszonych przez grupę opolskich posłów i senatorów PiS, dzięki czemu przyśpieszone zostaną prace nad inwestycjami drogowymi (m.in. obwodnica Brzegu, Prudnika i Strzelec Opolskich) oraz pojawiła się szansa ocalenia sanatorium Aleksandrówka w Jarnołtówku-Pokrzywnej.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Zbigniew Górniak i Tomasz Gdula.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »