Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 grudnia 2017 roku

20:00 MŁODA ANTENA.
Dziś w audycji poruszymy temat związany z bezpieczeństwem dzieci w sieci. Naszym gościem będzie podkom. Grzegorz Filipek z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Opolu. Opowie jakie zagrożenia czyhają na młodych (i nie tylko) w związku z surfowaniem po internecie. Wskaże, na co szczególną uwagę powinni zwrócić ich rodzice.

W drugiej godzinie programu spotkamy się z Martą Szewerdą i Rafałem Koszykiem – członkami Fundacji "Dr Clown" w Opolu. Fundacja zorganizowała kolejną inicjatywę dla mieszkańców Opola. Chodzi o tzw. Świąteczną Krainę Uśmiechu pn. "Magia świąt czy iluzja?”, czyli akcję charytatywną na rzecz szpitala dziecięcego w Ozimku. Zapytamy, jakie potrzeby ma jednostka, ale też na czym polega praca wolontariusza z czerwonym noskiem.

Nie zabraknie naszego stałego cyklu "Młoda antena" oraz akcentów studenckich.

Zaprasza do słuchania od 20:10 do 1:00 w nocy - Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl
7:00 MAMY WEEKEND
Przedwczoraj obchodziliśmy Dzień Esperanto, zatem sprawdzimy jak wygląda nasza znajomość sztucznego języka wymyślonego przez Ludwika Zamenhofa. Spróbujemy także nauczyć się podstawowych słów, które towarzyszą nam w życiu codziennym. W gorączkowym przygotowaniu do tegorocznych świąt ma nam pomóc obchodzony dziś Dzień bez Przekleństw. Sprawdzimy więc jak Opolanie dają sobie radę z jego świętowaniem...

W programie także stałe punkty niedzielnego poranka - szczegóły poniżej.

07:20 Z historycznego punktu widzenia – felieton Bolesława Bezega
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasz Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • Czy powstaną sklepy z dziczyzną? Ile w tym roku kosztują choinki i co z odstrzałem dzików? To pytania, które zadamy Markowi Bocianowskiemu - nadleśniczemu Nadleśnictwa Prószków. Naszego gościa zapytamy także o pomysł Lasów Państwowych, by otworzyć w kraju cztery sklepy z dziczyzną. Czy taki punkt powstanie także w naszym regionie? Kolejne tematy będą dotyczyły odstrzału dzików i sprzedaży choinek, którą prowadzi nadleśnictwo.
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • O najcenniejszych zabytkach Głuchołaz, m.in. zabytkowym portalu z wykutymi głowami mnichów w kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca i odnowionym dziedzińcu dawnego wójtostwa, opowiedzą regionaliści i pasjonaci historii lokalnej, dr Paweł Szymkowicz, przewodnik sudecki oraz Piotr Chrobak, archeolog.
09:20, 10:20 Ludzie z plusem - Krzysztof Dobrowolski
09:30 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:40 Wartość dodana – Agnieszka Stefaniak
  • 51-letni nauczyciel ze szkoły tańca w Nysie aresztowany pod zarzutem posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Wśród zabezpieczonych dowodów setki płyt z nagraniami. A wśród nich te pochodzące z męskiej toalety w Nyskim Domu Kultury - to najgłośniejszy temat kończącego się tygodnia. Co grozi mężczyźnie i co na to władze miasta oraz szefostwo domu kultury - odpowiedź w programie Wartość Dodana. Powiemy też o decyzji wojewody w kwestii dekomunizacji ulic w Opolu, ale nie tylko. Będzie też spotkanie z opolskimi nietoperzami, które nie są zainteresowane darmowym M.
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »