Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 listopada 2017 roku

20:00 MŁODA ANTENA
Pierwszym gościem programu będzie Magdalena Lenartowicz - nowa komendantka opolskiej chorągwi ZHP, prezes zarządu w Stowarzyszeniu "Europa Iuvenis", członkini Stowarzyszenia Semper Avanti. Zapytamy, czy harcerstwo kształtuje charakter i co młodym daje aktywność w stowarzyszeniach.

Po 21:00 nasze studio odwiedzi Michał Kosel. Michał jako młody przedsiębiorca napisał książkę, o szukaniu pracy po studiach. Co powoduje, że student nie znajduje pracy zgodnej z kierunkiem studiów? I czy nie jest to znak czasów, do którego trzeba się dostosować? Jakie błędy w szukaniu pracy podejmują młodzi ludzie? Zapytamy też o spotkania, jakie Michał prowadzi w opolskich szkołach. O co go pytają młodzi ludzie?

Od godz. 20:10 do 1:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz:Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
18:00 KRESOWIANIE-OPOLANIE
Wymiana doświadczeń w ramach międzynarodowych partnerstw pomiędzy starostwami i gminami sprzyjają udoskonalaniu metod pracy na własnym podwórku. Do bardzo popularnych form współpracy między zaprzyjaźnionymi regionami należą wymiany artystów, sportowców, strażaków i mlodzieży. Takie wymiany dają szansę poszerzenia horyzontów, zrozumienia innego sposobu myślenia i życia. To również doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich, bliskich przyjaznych kontaktów. W audycji o tym na przykładzie gminy Otmuchów, która na przestrzeni ostatnich 3 dekad nawiązała współpracę z 7 krajami w Europie.

W audycji także zapowiedź występów na Opolszczyźnie młodzieżowego zespołu teatralnego Stryjanie ze Stryja na Ukrainie, działającego przy Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej.

Od 18:05 do 19:00 zaprasza do słuchania Halina Nabrdalik. Do autorki można pisać tu:
halina.nabrdalik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »