Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 listopada 2017 roku

20:00 MŁODA ANTENA
Pierwszym gościem programu będzie Magdalena Lenartowicz - nowa komendantka opolskiej chorągwi ZHP, prezes zarządu w Stowarzyszeniu "Europa Iuvenis", członkini Stowarzyszenia Semper Avanti. Zapytamy, czy harcerstwo kształtuje charakter i co młodym daje aktywność w stowarzyszeniach.

Po 21:00 nasze studio odwiedzi Michał Kosel. Michał jako młody przedsiębiorca napisał książkę, o szukaniu pracy po studiach. Co powoduje, że student nie znajduje pracy zgodnej z kierunkiem studiów? I czy nie jest to znak czasów, do którego trzeba się dostosować? Jakie błędy w szukaniu pracy podejmują młodzi ludzie? Zapytamy też o spotkania, jakie Michał prowadzi w opolskich szkołach. O co go pytają młodzi ludzie?

Od godz. 20:10 do 1:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz:Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
W Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych pochylimy się nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Od jakiegoś czasu w mediach słyszymy spoty dotyczące wzajemnego szacunku pieszych i kierowców. Czy przynoszą one zamierzony cel? Za nami Światowy Dzień Rzucania Palenia, który obchodziliśmy w czwartek. Poszukamy więc skutecznych środków na wyjście z niezdrowego nałogu, o ile takie istnieją.

Stałymi elementami programu są:

07:20 Z historycznego punktu widzenia – felieton Bolesława Bezega
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasz Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • W Brzegu i Opolu od grudnia ruszają kursy samoobrony dla kobiet. Zajęcie organizuje Wojewódzki Sztab Wojskowy w Opolu, o szczegółach porozmawiamy z kapitanem Tomaszem Golcem. Naszego gościa zapytamy także kiedy w naszym regionie powstaną Wojska Obrony Terytorialnej.
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Przed wyruszeniem na spacer po najpiękniejszej dzielnicy Jesenika, czyli Grafenbergu, Tadeusz Kuchejda - tłumacz języka polskiego, wyjaśni jeszcze etymologię nazwy miasta. Po emisji magazynu w zakładce naszego turystycznego magazynu, oprócz zdjęć – możliwość odsłuchania audycji.
09:20, 10:20 Ludzie z plusem - Krzysztof Dobrowolski
09:30 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:40 Wartość dodana – Agnieszka Stefaniak
  • Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie, spotkanie potomków jeńców Oflagu II D Gross Born w Łambinowicach i duże remonty opolskich kościołów - to zaledwie kilka tematów, które poruszymy w niedzielnym cyklu. Będą też wiadomości gospodarcze związane z inwestycjami oraz informacje z opolskiej wokandy. Sprawdzimy też jak w pierwszym tygodniu dział CEPiK 2.0, czyli nowy system rejestracji pojazdów.
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »