Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na niedzielę, 24 czerwca 2018 roku

7:00 MAMY WEEKEND
Rozpoczyna się sezon wakacyjnych wyjazdów. Dla wielu z nas oznacza to konieczność zapewnienia opieki naszym domowym pupilom. Czy łatwo im znieść taka rozłąkę? Jak się do niej przygotować? A może zabrać ze sobą? Podróżowanie ze zwierzętami staje się coraz popularniejsze. Na letni urlop wraz z czworonożnym pupilem wyjeżdża 65 proc. Polaków, zwłaszcza młodych, poniżej 34. roku życia. Zabierając psa lub kota na urlop, warto pamiętać o tym, że zwierzak musi zostać zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany. Niezbędne jest także zapewnienie mu odpowiednich warunków transportu. Eksperci podkreślają też, że nie każdy czworonóg będzie zadowolony z wyjazdu – podróż sprawi radość psu, dla kota może się stać traumatycznym doświadczeniem. Porozmawiamy o tym z ekspertami.

W programie dziś także:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Pływanie, kolarstwo i bieganie, czyli triathlon. Takie zawody po raz pierwszy zostaną rozegrane w stolicy naszego województwa już dziś (24.06). Na opolskich ulicach i w zatrzymanej (!) Odrze zawodnicy będą rywalizować na dystansach 1/8 i 1/4 Ironman. Do niedzielnego kibicowania zachęci nas Jakub Birecki, prezes opolskiej Grupy Triathlonowej KONA, współorganizator zawodów Triathlon Opole.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - Ireneusz Prochera
  • Czy przydrożne drzewa to realne zagrożenie czy wartościowy element krajobrazu, o który za wszelką cenę trzeba dbać? To pytanie zadamy w Poglądach i Osądach Markowi Zarankiewiczowi, pomysłodawcy akcji Zdrap Pomarańczowy Znak.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:20 Wartość dodana – Agnieszka Stefaniak
  • Premier Morawiecki spotkał się z Opolanami. O co szefa rządu pytali mieszkańcy regionu? O tym powiemy w niedzielnym podsumowaniu tygodnia. Będzie też o skutkach reformy edukacji i bezpiecznych wakacjach. Zajrzymy do Olesna, które chce przyjąć repatriantów. W planie jest nawet budowa nowych mieszkań właśnie dla rodaków ze Wschodu.
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Ireneusz Prochera.
Napisz do autora:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »