Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » Grand Zimbabwe - ślady tajemniczej cywilizacji …
2023-11-04, 07:30 Autor: Barbara Tyslik

Grand Zimbabwe - ślady tajemniczej cywilizacji [ZDJĘCIA]

Tradycyjne instrumenty i taniec ludu Shona, których przodkowie zbudowali Wielkie Zimbabwe [fot. Janusz Słodczyk]
Tradycyjne instrumenty i taniec ludu Shona, których przodkowie zbudowali Wielkie Zimbabwe [fot. Janusz Słodczyk]
Informacjami o ciekawych spotkaniach podróżniczych rozpoczynamy dzisiejszy magazyn. Najpierw o propozycjach brzeskiej „Kafejki pod globusem”: 8 listopada o godz. 18-tej w kawiarni Ambrozja na ulicy Długiej , brzeską biesiadę turystyczną zainauguruje Jan Janota, który będzie zachęcał m.in. do wojaży po Opolszczyźnie. Natomiast 15 listopada, Maria i Jan Lewoszowie zaproszą w podróż do Toskanii, by opowiedzieć m.in. o etruskich zabytkach. Będzie to zatem fascynująca podróż w bardzo odległą przeszłość.

Z kolei w Opolu, od 22 do 25 listopada, w ramach IX Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, będziemy mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych spotkaniach. Np. 22 listopada o godz. 19-tej, w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, prof. Janusz Słodczyk opowie o swojej niezwykłej wakacyjnej podróży do Zimbabwe i Mozambiku.
Dziś, w magazynie Obieżyświat, zwiastunem tego spotkania będzie krótka – bo podyktowana antenowym czasem trwania magazynu – druga część relacji z Zimbabwe. Za chwilę prof. Janusz Słodczyk opowie o śladach tajemniczej cywilizacji, które ostały do naszych czasów i stanowią unikalną atrakcję turystyczną, zwaną współcześnie WIELKIM ZIMBABWE.

Zobacz także

2023-12-23, godz. 07:30 Macedonia Północna czeka na turystów [ZDJĘCIA] Dziś odwiedzimy kraj w południowo – wschodniej Europie, położony na środku Półwyspu Bałkańskiego, graniczący z Albanią, Grecją, Bułgarią, Serbią… » więcej 2023-12-16, godz. 07:30 Na Długocie - głazy pamięci [ZDJĘCIA] 18 listopada, na Długocie, jednym ze szczytów Korony Gór Opawskich, w Lesie Prudnickim, pomiędzy wioskami Dębowiec i Wieszczyna, gdzie prowadzi Główny Szlak… » więcej 2023-12-09, godz. 07:30 Z plecakiem po Azji i nie tylko... [ZDJĘCIA] W Opolu, turyści odwiedzający bibliotekę „ na Rondzie” chwalą aktywność kierownictwa placówki za organizację bardzo ciekawych spotkań podróżniczych… » więcej 2023-12-02, godz. 07:30 Wśród czarnocińskich buczyn... [ZDJĘCIA] Nie zważając, że w tym roku nieco wcześniej jesień zderza się z zimą, w magazynie Obieżyświat będzie kolorowo; ostatnie uroki jesieni wyczaruje swoją… » więcej 2023-11-25, godz. 07:30 Pieszo wokół Czarnocina [ZDJĘCIA] W oczekiwaniu na sprzyjającą pogodę umożliwiającą piesze wędrówki, wspólnie z Beatą Wielgosik, główną specjalistką do spraw ochrony przyrody w Zespole… » więcej 2023-11-18, godz. 07:30 Magiczna Suwalszczyzna... [ZDJĘCIA] W radiową podróż bez biletu dziś podążymy na północno – wschodnie krańce Polski, bo odwiedzimy najdalej położony na północy magiczny zakątek, zwany… » więcej 2023-10-28, godz. 07:30 W Zimbabwe – widok na świat [ZDJĘCIA] Spragnionych dalekich wojaży i słońca również, pragniemy dziś uradować wizytą m.in. w jednym z najbardziej widowiskowym miejscu na świecie, zaliczanym… » więcej 2023-10-21, godz. 07:30 Z Trampem na bieszczadzkich szlakach... [ZDJĘCIA] W ubiegłym tygodniu Andrzej Kubiczek, prezes koła Tramp, działającego w Oddziale Regionalnym PTTK Śląska Opolskiego oraz Helena Kubiczek, pełniąca w tym… » więcej 2023-10-14, godz. 07:30 Tramp od kuchni [ ZDJĘCIA] W dzisiejszym wydaniu magazynu Obieżyświat, zatytułowanym „Tramp od kuchni”, o gotowaniu – nawet posiłków turystycznych – mowy nie będzie, lecz o… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »