Radio Opole » Patronaty - polecamy
2013-09-30, 19:58 Autor: Radio Opole

Znani fotografowie i piękne zdjęcia w Opolu

Tadeusz Rolke i Jacek Poremba - będą gośćmi Opolskiego Festiwalu Fotografii. To już trzecia edycja wydarzenia. W tym roku dominować będzie tematyka portretu, aktu i mody. Możliwość spotkania i zobaczenia prac mistrzów będzie nie lada gratką, nie tylko dla miłośników tej branży. W programie: wystawy, spotkania i warsztaty. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (04.10) o godz. 18:00 w MBP w Opolu.

Pierwszego dnia festiwalu (04.10) w MBP w Opolu będzie miała miejsce wystawa "Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie. Głosowanie". To okazja obejrzenia najbardziej znanych polskich fotografii i oddania głosu na tą najlepszą. Tego dnia intrygujące spojrzenie na ciało pokażą prace w wykonaniu Dominika Tarabańskiego, a o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Jackiem Porembą, jednym z najważniejszych fotografów mody i portretu, który swoim obiektywem stworzył zdjęcia ikon wielu polskich muzyków, sportowców i polityków.

W drugi dzień festiwalu (05.10) warto odwiedzić Galerię Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej, gdzie skonfrontowane zostaną ze sobą formy aktu kobiecego dziś i tego sprzed 100 lat. Będzie to wystawa Arkadiusza Branickiego i Walerego - Stanisława Juliana Ignacego Ostroroga. Wernisaż o godz. 15:30. Później trzeba zajrzeć do Muzeum Śląska Opolskiego. Tadeusz Rolke, mistrz fotografii reportażowej i portretu przyjedzie do Opola z dużą wystawą prezentowaną wcześniej w Krakowie. Spotkanie z nim w sobotę (05.10) o godz. 18:00 połączone będzie z projekcją filmu dokumentalnego "Dziennik z podróży", którego Rolke jest głównym bohaterem. Tego dnia odbędzie się także wystawa Jacka Poremby oraz Wacława Wantucha, znanego fotografa aktu kobiecego, autora wielu albumów i kalendarzy. Wydarzeniu będą towarzyszyć bezpłatne warsztaty fotograficzne.

Opolski Festiwal Fotografii potrwa do 20 października. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej festiwalu: http://offoto.pl/program/

Opolski Festiwal Fotografii organizowany jest przez Fundację 2.8 (www.dwaosiem.pl), a współfinansowany jest przez Urząd Miasta Opole. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska

Patronaty - polecamy

2020-01-22, godz. 15:35 „Jesteśmy Polakami!” – trwa konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej Adresatami konkursu są uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe. » więcej 2020-01-21, godz. 14:33 Prezentacja projektu „Droga do Wolności” już w piątek w Krapkowicach – poznaj szczegóły! W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej NSZ przez Śląsk, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt edukacyjny „Droga… » więcej 2020-01-20, godz. 15:42 Gala Podsumowująca miniony 2019 rok w opolskiej gospodarce już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami piąta edycja Gali Podsumowującej gospodarcze wsparcie dla firm, które oferuje samorząd województwa opolskiego. Podczas wydarzenia spotkają się przedsiębiorcy… » więcej 2020-01-20, godz. 10:54 Wały Jagiellońskie znów na opolskiej scenie – w stolicy regionu zbliża się koncert legendarnego zespołu! Przed nami pierwszy od ponad 30 lat występ Wałów Jagiellońskich w stolicy polskiej piosenki. Podczas koncertu zespół wykona nie tylko swoje największe przeboje… » więcej 2020-01-17, godz. 14:55 XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku… » więcej 2020-01-16, godz. 15:32 „Zaśpiewajmy wszyscy razem” – zbliża się XIV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie! Już po raz 14. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2020-01-16, godz. 12:42 Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły! Sezon noworocznych koncertów charytatywnych w pełni. Przed nami kolejna muzyczna uczta, tym razem w Kluczborku. Gwiazdy opery, operetki i musicalu spotkają się… » więcej 2020-01-14, godz. 15:30 II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził… » więcej 2020-01-14, godz. 15:23 Charytatywny Bal Olimpijski już w sobotę – poznaj szczegóły! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza na Charytatywny Bal Olimpijski na rzecz podopiecznych fundacji. » więcej 2020-01-14, godz. 12:34 Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2019 już w środę – poznaj szczegóły! W tym roku już po raz 29. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edycji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »