Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-08-27, 13:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Dobrodzień Classic Festival

Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu Dobrodzień Classic Festival jest dr Piotr Lempa [oprac. Małgorzata Ślusarczyk]
Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu Dobrodzień Classic Festival jest dr Piotr Lempa [oprac. Małgorzata Ślusarczyk]
Kiedy w 2004 roku student wydziału wokalnego Gdańskiej Akademii Muzycznej, pochodzący z Dobrodzienia, zaproponował koncert muzyki klasycznej, nikt nie przypuszczał, że za 15 lat urodzi się z tego festiwal zajmujący poczesne miejsce wśród corocznych wydarzeń kulturalnych Opolszczyzny. Mowa o Dobrodzień Classic Festival. Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu jest dr Piotr Lempa.

Repertuar festiwal to utwory od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Do udziału w Dobrodzień Classic Festival zaproszeni zostali uznani, w Polsce i na świecie, artyści: śpiewacy i muzycy, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.


Wydarzenie miał otworzyć 31 sierpnia koncert w Oleśnie, ale ten - z przyczyn niezależnych od organizatora - został odwołany. Festiwal otworzy zatem w najbliższą niedzielę (01.09) Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”. Gala odbędzie się w Ogrodach Plebanijnych przy Kościele pw. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. W razie złej pogody koncert odbędzie się we wnętrzu kościoła pw. Marii Magdaleny. Będzie to swoiste pożegnanie lata, które wyśpiewają znani i uznani artyści z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Częstochowskiej. Organizatorzy zapewniają, że zapowiada się nastrojowy wieczór.


Kolejne dwa koncerty zaplanowano w pierwszy weekend października (05 i 06.10). W sobotę (05.10) w Domu Kultury w Oleśnie będzie okazja posłuchania koncertu „Muzyczna podróż dookoła świata”. Z kolei w niedzielę (06.10) zaplanowano koncert w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Wydarzenie pod tytułem „Mit der Musik wächst meine Seele...” jest imprezą towarzyszącą 16. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Zaprezentowane zostaną utwory mistrzów niemieckiego romantyzmu: R. Straussa, F. Schuberta, R. Schumanna, H. Wolfa czy H. Heine.


Festiwal organizowany jest przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu, Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie, Domu Kultury w Ozimku, Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Radio Opole IX Dobrodzień Classic Festival objęło patronatem medialnym.

Program IX Dobrodzień Classic Festival

Sobota 31 sierpnia [uwaga, koncert odwołany]
19:00 Dom Kultury Olesno
Koncert „Najpiękniejsze melodie świata”


Niedziela 1 września

19:00 Ogrody Plebanijne w Dobrodzieniu - koncert plenerowy (w razie złej pogody koncert odbędzie się w Kościele Marii Magdaleny)
Koncert charytatywny: Wielka Gala Operowo – Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”


Sobota 5 października

19:00 Dom Kultury Ozimek
Koncert „Muzyczna podróż dookoła świata”

Niedziela 6 października
17:00 Muzeum Diecezjalne w Opolu
Koncert „Mit der Musik wächst meine Seele...”
Impreza towarzysząca 16. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Patronaty - polecamy

2019-12-11, godz. 17:04 Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01 Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40 Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18 Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke… » więcej 2019-12-09, godz. 17:44 XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce” w Opolu już w środę (11.12) W najbliższą środę (11.12) w Auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownym w Opolu w samo południe rozpocznie się XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce”. W tym… » więcej 2019-12-09, godz. 16:20 Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska gwiazdami koncertu "W tonacji Śląska" Popularyzowanie i upowszechnianie śląskiej muzyki ludowej w nowoczesnym opracowaniu - to idea organizowanego corocznie koncertu 'W tonacji Śląska'. Wydarzenie… » więcej 2019-12-09, godz. 14:53 Przegląd teatralny Środowiskowych Domów Samopomocy już we wtorek w Opolu Już po raz 13. Środowiskowy Dom Samopomocy 'Magnolia' w Opolu organizuje przegląd teatralny. Podczas spotkania zaproszeni przez ośrodek goście oraz uczestnicy… » więcej 2019-12-05, godz. 13:38 Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe… » więcej 2019-12-05, godz. 13:14 Tomasz Kunecki gościem Dni Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu organizuje dziś (05.12) Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie uświetni spotkanie z Tomaszem Kuneckim, którego największą… » więcej 2019-12-04, godz. 15:33 „Święty Mikołaj w skansenie” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w mikołajkowych warsztatach rodzinnych. W najbliższą sobotę (07.12) poczciwy brodaty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »