Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-02-25, 11:18 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nysa Gospel Choir z koncertem w Studiu M – transmisja wydarzenia w czwartek o 20:05

Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Koncertowe wieczory w Studio M im SBB Radia Opole trwają. W tym roku za nami już mieszanka gatunków muzycznych w wykonaniu Filipa Mizi, jazzowa uczta za sprawą występu zespołu EABS, promocja debiutanckiej płyty Sławka Kusza oraz poetycki wieczór z muzyką Kazimierza Knapika. Nie było jeszcze chóru! Ten zabrzmi w najbliższy czwartek (28.02). Na scenie Studia M wystąpi Nysa Gospel Choir.
Zaproszenia, będące warunkiem wstępu na koncert, będą do zdobycia w audycji Ona i On. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc ich ilość będzie bardzo ograniczona. Dobra informacja dla wszystkich, którzy chcieliby posłuchać koncertu jest taka, że całe wydarzenie będziemy transmitować w Dobrym Graniu, a gospodarzem wieczoru będzie autor audycji – Tomasz Wojtyłko. Początek o godz. 20:00.

Nysa Gospel Choir powstał jako koło naukowe studentów wszystkich specjalności Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie. Tworzą go zarówno studenci kierunku jazz i muzyka estradowa, studenci edukacji artystycznej oraz realizacji dźwięku.

Założycielem, opiekunem i dyrygentem jest prof. PWZS dr hab. Piotr Baron. Chórem dyryguje również Patrycja Grzelaczyk-Korchan. W swoim repertuarze - oprócz utworów charakterystycznych dla gatunku gospel - mają samodzielnie zaaranżowane standardy muzyki jazzowej, a także utwory z szerokiego kręgu muzyki pop. Składa się z wokalistów-chórzystów, solistów i sekcji rytmicznej.

Występowali m.in. w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie, w Filharmonii Opolskiej, w Nysie, Tarnowie, Wambierzycach i Kopicach. Pod koniec zeszłego roku nagrali koncert rejestrowany przez TVP 3 Opole.
"Raduj się świecie" w wykonaniu Nysa Gospel Choir

Patronaty - polecamy

2019-07-15, godz. 18:12 Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia! Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogran ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Opole Songwriters Festival już wkrótce. Zobacz, kto wystąpi! - Stanowimy świetną alternatywę dla dużych, plenerowych festiwali. Stawiamy na bliski kontakt z artystami i muzykę, która jest dla nas najważniejsza. Nie zamy ... » więcej 2019-07-12, godz. 15:04 Master Truck Show 2019 od piątku 15. edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych 'Master Truck” rozpocznie się już w piątek (19.07) i potrwa do niedzieli (21.07). Impreza ... » więcej 2019-07-11, godz. 15:55 Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” już w najbliższy piątek (12.07) rozpocznie się w Kołobrzegu. Wydarzenie potrwa do soboty ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:37 Radio Opole zaprasza na wiolonczelową ucztę! Rusza VI Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. To jedyna tego typu impreza w Polsce, jedna z niewielu w Europie. W tym roku odbędzie się od 16 do 27 lipca. J ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:26 Adoflex® i Oxovilen® – nowe plastyfikatory w ofercie Grupy Azoty ZAK S.A. Grupa Azoty ZAK S.A. wprowadziła do oferty plastyfikatory specjalistyczne Adoflex® i Oxovilen®. To kolejny etap rozwoju kędzierzyńskiego Segmentu OXO, oparteg ... » więcej 2019-07-10, godz. 13:25 "Kropka" w Głuchołazach od 18 do 21 lipca. Radio Opole będzie na miejscu! Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej. Wszystko za sprawą XIII Mię ... » więcej 2019-07-09, godz. 11:07 „W hołdzie ofiarom ludobójstwa” – poznaj szczegóły obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa w Kędzierzynie-K ... Stowarzyszenie Kresowian Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalis ... » więcej 2019-07-09, godz. 10:44 Niebo pełne balonów - przed nami VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-28 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz siódmy AeroPikniku. Tradycyjnie impreza odbęd ... » więcej 2019-07-04, godz. 14:54 Służby bezpieczeństwa drogowego zaprezentują się w sobotę na pikniku w Skorochowie Piknik rozpocznie się o 10.00 i jego głównymi celem jest prewencyjne wpłynięcie na świadomość kierowców i uczestników ruchu drogowego poprzez pokazanie, jak w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »