Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-02-25, 11:18 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nysa Gospel Choir z koncertem w Studiu M – transmisja wydarzenia w czwartek o 20:05

Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Nysa Gospel Choir PWSZ w Nysie [fot. archiwum PWSZ]
Koncertowe wieczory w Studio M im SBB Radia Opole trwają. W tym roku za nami już mieszanka gatunków muzycznych w wykonaniu Filipa Mizi, jazzowa uczta za sprawą występu zespołu EABS, promocja debiutanckiej płyty Sławka Kusza oraz poetycki wieczór z muzyką Kazimierza Knapika. Nie było jeszcze chóru! Ten zabrzmi w najbliższy czwartek (28.02). Na scenie Studia M wystąpi Nysa Gospel Choir.
Zaproszenia, będące warunkiem wstępu na koncert, będą do zdobycia w audycji Ona i On. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc ich ilość będzie bardzo ograniczona. Dobra informacja dla wszystkich, którzy chcieliby posłuchać koncertu jest taka, że całe wydarzenie będziemy transmitować w Dobrym Graniu, a gospodarzem wieczoru będzie autor audycji – Tomasz Wojtyłko. Początek o godz. 20:00.

Nysa Gospel Choir powstał jako koło naukowe studentów wszystkich specjalności Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie. Tworzą go zarówno studenci kierunku jazz i muzyka estradowa, studenci edukacji artystycznej oraz realizacji dźwięku.

Założycielem, opiekunem i dyrygentem jest prof. PWZS dr hab. Piotr Baron. Chórem dyryguje również Patrycja Grzelaczyk-Korchan. W swoim repertuarze - oprócz utworów charakterystycznych dla gatunku gospel - mają samodzielnie zaaranżowane standardy muzyki jazzowej, a także utwory z szerokiego kręgu muzyki pop. Składa się z wokalistów-chórzystów, solistów i sekcji rytmicznej.

Występowali m.in. w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie, w Filharmonii Opolskiej, w Nysie, Tarnowie, Wambierzycach i Kopicach. Pod koniec zeszłego roku nagrali koncert rejestrowany przez TVP 3 Opole.
"Raduj się świecie" w wykonaniu Nysa Gospel Choir

Patronaty - polecamy

2019-05-21, godz. 15:38 Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targ ... » więcej 2019-05-21, godz. 14:00 Lego roboty znów staną do walki. IV turniej Opolskiej Ligi Robotów w środę w CWK Trwa V sezon Opolskiej Ligi Robotów. W jego ramach w środę (22.05) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu rozegrane zostaną zawody. Konkurencje rozpoczn ... » więcej 2019-05-21, godz. 13:32 Zbliża się 37. rocznica powstania ośrodka MONAR w Zbicku – obchody już w sobotę! Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku w dniach 25-26.05.2019 r. obchodzi 37. rocznicę powstania. Z tej okazji Sto ... » więcej 2019-05-21, godz. 11:47 Mamy z dziećmi zaprasza w niedzielę JuraPark w Krasiejowie Na wspólne świętowanie Dnia Matki zaprasza w niedzielę (26.05) JuraPark w Krasiejowie. W programie występy solowe podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Promoc ... » więcej 2019-05-21, godz. 10:09 Piknik wSPAniałych Mam już w sobotę – jeszcze dziś (21.05) można się bezpłatnie zapisać! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza wszystkie mamy i opiekunki dzieci niepełnosprawnych na piknik wSPAniałych Mam. Organizatorzy zdają sobie spraw ... » więcej 2019-05-21, godz. 09:30 XXIV Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Tułowice 2019 już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami kolejny festiwal dla solistów i zespołów muzyki myśliwskiej, gdzie grane są sygnały myśliwskie towarzyszące polowaniom. Konkurs jest przeznaczony d ... » więcej 2019-05-20, godz. 17:25 Marzysz o zwolnieniu tempa, chwili spokoju? Przyjdź na targi "W stronę Słońca" i wybierz coś dla siebie! Już w najbliższy piątek (24.05) ruszają 19. Międzynarodowe Targi Turystyki 'W Stronę Słońca'. Do niedzieli (26.05) w samym centrum Opola około 70 wystawców za ... » więcej 2019-05-20, godz. 15:28 Maciej Lipina z koncertem w Studiu M im. SBB - bilety już wkrótce! Odtwórca głównej roli Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim w Katowicach - Maciej Lipina w czwartek 30 maja wystąpi w Studiu M im. SB ... » więcej 2019-05-20, godz. 14:30 „Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! Już po raz siódmy w Opolu odbędzie się piknik rekreacyjny dla osób po 50. roku życia i ich rodzin. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma na celu łączen ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:59 „Integracja Nauki i Opieki Zdrowotnej: Innowacje i Komercjalizacja” na VI Międzynarodowej Konferencji Medical Science ... Już po raz szósty odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Medical Science Pulse. Jak podkreślają organizatorzy, tematyka tegorocznej konferencji koncentruje s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »