Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-07-19, 13:16 Autor: Paula Hołubowicz

Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las

Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las. Na miejscu będzie też Radio Opole! W sobotę od godz. 12.00 audycję "Ze zdrowiem Ci do twarzy" poprowadzi prosto ze zlotu Katarzyna Zawadzka.
PlakatJak podkreśla prezes Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego OTM Prudnik, Artur Żurakowski, miejsce jest o tyle szczególne, że w latach 1954–1955 był tam internowany kardynał prymas Stefan Wyszyński. A celem samego zlotu, mającego już dwunastoletnią tradycję, jest promowanie Opolszczyzny, która - podobnie jak inne regiony - ma swoich licznych fanów dwóch kółek.

Początek wydarzenia w piątek (27.07) ok. godz. 16.00. Na uczestników będzie czekał poczęstunek, a z koncertem wystąpi MC Electric Cover Band. O godz 13.00 w sobotę odbędzie się wyczekiwana przez wszystkich parada motocyklowa. Ulicami Dębowca, Pokrzywnej, Głuchołaz przejadą motocykliści, aby ostatecznie dotrzeć na Prudnicki rynek, gdzie będzie można podziwiać ich pokazy kaskaderskie w Stuntu i Crossu. Na godzinę 18:00 na polanie nieopodal Sanktuarium św. Józefa zaplanowano mszę świętą, która oficjalnie rozpocznie zlot.

Ponadto organizatorzy przewidzieli w tym dniu zwiedzanie celi i miejsca więzienia ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, przejażdżki grupowe po okolicznych Górach Opawskich, a wieczorem wybory najstarszego uczestnika i Motocykla Oldtimera. Na zwieńczenie wieczoru odbędzie się koncert zespołu Kajetan Drozd Band oraz Jary Oddział Zamknięty.

Na każdego uczestnika zlotu czekać będzie koszulka i blacha, ale żeby je zdobyć, trzeba najpierw się zarejestrować i wpłacić wpisowe 35 zł.

Zlot potrwa do niedzieli, kiedy to uczestnicy posileni kawą, wyruszą w dalszą podróż.

Jak zaznaczają organizatorzy, opolscy motocykliści jeżdżą cały rok. Wspólnie organizują zbiórki charytatywne, aby wspomóc potrzebujące rodziny, jak ta organizowana w Święta Bożego Narodzenia. Swój zimowy zlot nazywają "Kolędowaniem".

Organizatorem XI Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe, a Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Patronaty - polecamy

2019-08-22, godz. 17:11 Gmina Pokój na święto plonów uczci w Zieleńcu Przemarszem korowodów w asyście orkiestry i mażoretek rozpocznie w najbliższą sobotę (24.08) dożynki gmina Pokój. Gospodarzem święta plonów w gminie jest w ty ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Skarbimierz w sobotę zaprasza do Lipek. Krzysztof K.A.S.A. Kasowski zaproszenie przyjął Największa tegoroczna impreza plenerowa w gminie Skarbimierz odbędzie się w najbliższą sobotę (24.08) w Lipkach. Sołectwo zamieni się w wielkie miejsce festyn ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:40 Grodków świętuje dożynki już w niedzielę Źniwa ukończone, czas podziękować za plony. Co roku - o tej mniej więcej porze - w różnych miejscowościach regionu odbywają się dożynki. Tak też będzie w najb ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:25 Zespół Frele gwiazdą Regionalnego Festiwalu Śląskich Smaków i Tradycji Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zaprasza w najbliższą niedzielę (25.08) na Regionalny Festiwal Śląskich Smaków i Tradycji. Festiwal rozpoc ... » więcej 2019-08-20, godz. 14:37 V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w niedzielę! Nyski, syreny, fiaty, maluchy, polonezy, skody, wołgi i trabanty wyjadą w najbliższą niedzielę (25.08) na ulice Opola. Wszystko w ramach V Opolskiego Zjazdu P ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:16 Najbardziej kolorowa impreza w Krasiejowie nadchodzi! Wyrzut kolorów co godzinę, pokaz LedShow, warsztaty tańca, konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci z animatorami, zabawa z didżejem - to wszystko czeka na t ... » więcej 2019-08-20, godz. 11:23 Cztery koncerty w ramach Muzycznych Spotkań na Wzgórzu Uniwersyteckim. Pierwszy już w czwartek To już tradycja, że w sierpniu Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu staje się scenerią koncertów poświęconych artystom polskiej piosenki. Wydarzenie odbywa się już ... » więcej 2019-08-14, godz. 16:26 Brzeskie Dni Fantastyki. Zobacz, co w programie! Zamek Piastów Śląskich, Amfiteatr Miejski oraz Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu to trzy miejsca, w których w sobotę 24 sierpnia odbędzie si ... » więcej 2019-08-14, godz. 15:03 XX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu odbywa się od 2000 roku i jest świętem „Księcia Poetów” - jednego z najwybitnie ... » więcej 2019-08-13, godz. 15:20 Weź udział w „Zazielenieniu"! Już wkrótce rodzinne warsztaty w GSW Kreatywne zakończenie wakacji proponuje Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, zapraszając do udziału w rodzinnych warsztatach. Ich tytuł to „Zazielenienie”. Id ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »