Radio Opole » Patronaty - polecamy
2016-10-21, 09:26 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z Jakubem Przebindowskim już dziś w MBP

Jakub Przebindowski - autor książki: "Miasto O. Pocztówkowy album Opola" [fot. UM Opole]
Jakub Przebindowski - autor książki: "Miasto O. Pocztówkowy album Opola" [fot. UM Opole]
Opole z lat 1945-1979 na pocztówkach z bogatej kolekcji aktora Jakuba Przebindowskiego - to temat albumu, którego premiera już dziś (21.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Neony, murale, dancingi, kina, Pewex, delikatesy, saturator, bar mleczny – jak to w Opolu wyglądało lata temu? Ci, którzy nie znają miasta sprzed lat, będą mieli okazje poznać, a Ci którzy pamiętają, powspominać. Początek spotkania o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Jakub Przebindowski będzie dziś po godz. 10:00 gościem audycji „Ona i On”.
Publikacja nosi tytuł „Miasto O. Pocztówkowy alfabet Opola”. Choć ma bogatą ikonografię, nie jest to ani wspomnieniowy album o Opolu, ani historyczny przewodnik, a raczej próba spojrzenia na miasto i tamten okres z przymrużeniem oka, z humorem, dystansem i... sentymentem. Oprócz pocztówek książka zawiera 72 hasła. Ich liczba jest nieprzypadkowa, bo 1972 to rok narodzin autora. Warstwę tekstową wzbogacają cytaty z rewersów pocztówek.

Spotkaniu w MBP będzie towarzyszyć wystawa wybranych przez autora pocztówek, a uczestnicy na powitanie otrzymają bon towarowy. Spośród 10 osób biorących udział w wydarzeniu wylosowane zostaną nagrody niespodzianki. Aby jeszcze lepiej oddać klimat tamtych lat, zaprezentowana zostanie muzyka z seriali czasów minionych…

Aktor Jakub Przebindowski urodził się i chodził do szkoły w Opolu. Grał w filmach m.in. Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Filipa Bajona. Ma na swoim koncie role w teatrach i serialach. Jest także autorem sztuk teatralnych, zbioru wierszy dla dzieci "Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia" oraz kompozytorem muzyki do spektakli.

Spotkanie z Jakubem Przebindowskim jest pierwszym z cyklu z „Opolanie Opolanom” organizowanego przez ratusz z okazji 800-lecia Opola. Gośćmi kolejnych mają być m.in. opolscy muzycy, literaci, sportowcy czy biznesmeni.

Patronaty - polecamy

2019-03-22, godz. 11:34 Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:05 Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01 Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu mili ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10 Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzy ... » więcej 2019-03-19, godz. 13:21 Czas na podsumowania i podziękowania – Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki już w sobotę! Stowarzyszenie WIOSNA organizuje podsumowanie XVIII edycji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. » więcej 2019-03-19, godz. 12:02 Zespół Ligockie Wrzosy świętuje 15-lecie istnienia Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej obchodzi Zespół Śpiewaczy Ligockie Wrzosy. Jubileusz zespół uczci koncertowo już w najbliższą niedzielę (24.03). ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:32 X koncert charytatywny „Dzielmy się miłością” już w niedzielę – znamy szczegóły! Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu zaprasza na X koncert charytatywny „Dzielmy się miłością”. W programie występy artys ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:44 Licealisto – przyjdź na dzień otwarty na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego! Oddział-Kandydat Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wraz z Instytutem Medycyny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na dzień ot ... » więcej 2019-03-18, godz. 20:25 Opolski Festiwal Tańca Przedszkolaków We wtorek (19.03) Publiczne Przedszkole nr 29 w Opolu organizuje Opolski Festiwal Tańca Przedszkolaków. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Nauk Przyrodniczych ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:57 Za symboliczną złotówkę będzie można pojeździć na łyżwach Już po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie. To charytatywna impreza adresowana do dzieci z domów dziecka województwa opolskieg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »