Radio Opole » Patronaty - polecamy
2015-04-13, 11:19 Autor: Radio Opole

O coachingu w edukacji

Po co nauczycielom coaching? Jak można twórczo rozwiązywać problemy w szkołach? Jak rozwijać tkwiący w uczniach potencjał? O tym wszystkim będzie mowa podczas konferencji, która odbędzie się w środę (15.04) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Wydarzenie poprowadzi Lilianna Kupaj – propagatorka coachingu w edukacji.

Coaching może pomóc w edukacji

Aktywne słuchanie, bezpośrednia komunikacja, wyznaczanie celów, budowanie relacji, wspieranie uczenia się - to umiejętności, które nauczyciele powinni mieć w "małym palcu", ale nie zawsze są w stanie w pełni z nich korzystać ze względu na przeładowany program nauczania i zatłoczone klasy. Wg Lilianny Kupaj, która poprowadzi w Opolu konferencję "Coaching w edukacji”, możliwe jest pokonanie tych przeszkód, ale wymaga od nauczycieli wypracowania odpowiednich kompetencji. Wg niej coaching pozwala popatrzeć na ucznia nie tylko przez pryzmat jego umiejętności uczenia się, ale również poprzez to, jakie wyznaje wartości, przekonania, czym się interesuje. Indywidualne podejście do każdego ucznia pomaga zrozumieć nauczycielowi trudne zachowania podopiecznych i pomóc uruchomić pozytywny potencjał, który tkwi w kązdym.

Lilianna Kupaj jest akredytowanym coachem ICI, pracuje też jako mentor, trener, wykładowca akademicki. Jest autorką książek „Coaching przy kuchennym stole", „Twój podręczny Mentor" oraz „Kompetencje coachingowe nauczycieli". Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu w edukacji.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych, nauczycieli różnych specjalności, pedagogów szkolnych oraz psychologów. Rozpocznie się o godz. 11:00 wykładem dotyczącym coachingu jako metody budzenia potencjału. Następnie odbędą się warsztaty.

Głównym organizatorem spotkania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@radio.opole.pl

Patronaty - polecamy

2018-09-24, godz. 16:10 Aptekarze uczczą swój dzień Aptekarze swoje święto obchodzą 26 września. To dzień imienin prekursorów farmacji klinicznej, patronów aptekarzy i farmaceutów: Kosmy i Damiana. Oficjalne ob ... » więcej 2018-09-24, godz. 15:17 PWSZ w Nysie zaprezentuje swój potencjał podczas Nyskiego Festiwalu Nauki „Prewencja chorób układu krążenia - pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy śmiertelni” - wykładem pod takim tytułem zainaugurowany zostanie w najbliższą środę (26.09 ... » więcej 2018-09-24, godz. 13:50 W niedzielę warto wybrać się do Muzeum Wsi Opolskiej „Święto Plonów. Targi Miodów” to plenerowa wydarzenie, na które w najbliższą niedzielę (30.09) zaprasza Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Impreza rozpocznie się o ... » więcej 2018-09-24, godz. 12:49 V Opolska Sesja Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. "Czytam i tworzę" Nauczyciele i bibliotekarze szkolni w najbliższy wtorek (25.09) spotkają się na V Opolskiej Sesji Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych pt. “Czytam ... » więcej 2018-09-20, godz. 17:54 Antek Smykiewicz uświetni ostatnią odsłonę pikniku "Opole w rytmie natury" Za nami cztery pikniki ekologiczne z cyklu 'Opole w rytmie natury', których motywem przewodnim jest segregacji odpadów. Ostatni odbędzie się w najbliższą sobo ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:02 Wieczór slamerski już w niedzielę na Wyspie Bolko Wieczór slamerski z udziałem profesjonalnych slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy oraz uroczysta prezentacja slamów przygotowanych przez uczestników warsztató ... » więcej 2018-09-20, godz. 14:07 Sobota z ZAKSĄ! Siatkarskie święto w Strzelcach Opolskich Siatkarskie widowisko szykuje się w Strzelcach Opolskich w najbliższą sobotę (22.09). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra towarzyskie spotkanie z Aluron Virtu Wart ... » więcej 2018-09-19, godz. 10:43 II Bieg Grudzicki już w niedzielę – sprawdź, co czeka zawodników! Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic zaprasza na II Bieg Grudzicki. W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników w różnych grupach wiekowych. » więcej 2018-09-18, godz. 15:22 „Przyszedł mężczyzna do kobiety” - nowy spektakl w Kochanowskim Kameralna komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa to nowa propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl prezentow ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:58 Festiwal „Mamy moc” już w sobotę – sprawdź, co w programie! Harcerze i harcerki z Chorągwi Opolskiej we współpracy z lokalnymi liderami społecznymi, a także działającymi w regionie organizacjami pozarządowymi zapraszaj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »