Radio Opole » Patronaty - polecamy
2015-04-13, 11:19 Autor: Radio Opole

O coachingu w edukacji

Po co nauczycielom coaching? Jak można twórczo rozwiązywać problemy w szkołach? Jak rozwijać tkwiący w uczniach potencjał? O tym wszystkim będzie mowa podczas konferencji, która odbędzie się w środę (15.04) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Wydarzenie poprowadzi Lilianna Kupaj – propagatorka coachingu w edukacji.

Coaching może pomóc w edukacji

Aktywne słuchanie, bezpośrednia komunikacja, wyznaczanie celów, budowanie relacji, wspieranie uczenia się - to umiejętności, które nauczyciele powinni mieć w "małym palcu", ale nie zawsze są w stanie w pełni z nich korzystać ze względu na przeładowany program nauczania i zatłoczone klasy. Wg Lilianny Kupaj, która poprowadzi w Opolu konferencję "Coaching w edukacji”, możliwe jest pokonanie tych przeszkód, ale wymaga od nauczycieli wypracowania odpowiednich kompetencji. Wg niej coaching pozwala popatrzeć na ucznia nie tylko przez pryzmat jego umiejętności uczenia się, ale również poprzez to, jakie wyznaje wartości, przekonania, czym się interesuje. Indywidualne podejście do każdego ucznia pomaga zrozumieć nauczycielowi trudne zachowania podopiecznych i pomóc uruchomić pozytywny potencjał, który tkwi w kązdym.

Lilianna Kupaj jest akredytowanym coachem ICI, pracuje też jako mentor, trener, wykładowca akademicki. Jest autorką książek „Coaching przy kuchennym stole", „Twój podręczny Mentor" oraz „Kompetencje coachingowe nauczycieli". Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu w edukacji.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych, nauczycieli różnych specjalności, pedagogów szkolnych oraz psychologów. Rozpocznie się o godz. 11:00 wykładem dotyczącym coachingu jako metody budzenia potencjału. Następnie odbędą się warsztaty.

Głównym organizatorem spotkania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@radio.opole.pl

Patronaty - polecamy

2018-07-16, godz. 11:44 Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar" Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworz ... » więcej 2018-07-12, godz. 16:37 Master Truck Show 2018 – znamy program! To jedyna w swoim rodzaju impreza, na której można spotkać Elvisa Presleya, The Rolling Stones czy Alberta Einsteina! Mowa o tuningowanych ciężarówkach, który ... » więcej 2018-07-12, godz. 14:51 Muzeum Wsi Opolskiej przyjazne osobom niedowidzącym To propozycja adresowana do osób niewidomych, ociemniałych i słabowidzących z województwa opolskiego. Muzeum Wsi Opolskiej będzie miejscem bardziej przyjaznym ... » więcej 2018-07-11, godz. 13:11 Zbliża się 5. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa – poznaj program koncertów! Zespół Polish Cello Quartet i Fundacja Art of Music zapraszają na kolejną Międzynarodową Akademię Wiolonczelową. W programie zarówno warsztaty muzyczne, jak i ... » więcej 2018-07-11, godz. 13:05 Jest lipiec, jest "Kropka"! Radio Opole w Głuchołazach 5 koncertów, ponad 20 wykonawców, kilkadziesiąt godzin muzycznej uczty - jednym słowem: Kropka. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchoł ... » więcej 2018-07-11, godz. 11:45 Myślisz o nauce za granicą? Zapisz się na warsztaty! Wakacyjne warsztaty w Opolu dotyczące nauki za granicą ruszają 16 lipca w Opolu. To propozycja adresowana do absolwentów gimnazjum oraz uczniów, którzy ukończ ... » więcej 2018-07-10, godz. 15:57 Włącz radio i przenieś się w wyjątkowe miejsce! Czas Owczarni nadchodzi. Też tam będziemy! Muzyczna Owczarnia - co to takiego? To tu swego czasu 50 urodziny obchodził światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy, 25-lecie twórczości świętował Marek Raduli ... » więcej 2018-07-10, godz. 14:43 IX edycja Piłkarskiego Turnieju Dzikich Drużyn w Toszku już w najbliższy weekend! Klub Sportowy „Zamkowiec” w Toszku już po raz kolejny zaprasza na sportową rywalizację, ale przede wszystkim na dobrą zabawę. W programie nie tylko rozgrywki ... » więcej 2018-07-09, godz. 15:10 XVIII Piknik na Florydzie już w tym tygodniu! Już po raz osiemnasty dzieci z terenów miejsko-wiejskich województwa opolskiego spotkają się na imprezie rekreacyjno-patriotyczno-edukacyjnej „Piknik na Flory ... » więcej 2018-07-09, godz. 08:32 Przed nami IX Festiwal Ognia i Wody Wyczekiwany przez mieszańców Opolszczyzny i nie tylko festiwal zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą sobotę (14.07) będziemy świadkami wydarzenia, gdz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »