Radio Opole » Patronaty - polecamy
2015-04-13, 11:19 Autor: Radio Opole

O coachingu w edukacji

Po co nauczycielom coaching? Jak można twórczo rozwiązywać problemy w szkołach? Jak rozwijać tkwiący w uczniach potencjał? O tym wszystkim będzie mowa podczas konferencji, która odbędzie się w środę (15.04) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Wydarzenie poprowadzi Lilianna Kupaj – propagatorka coachingu w edukacji.

Coaching może pomóc w edukacji

Aktywne słuchanie, bezpośrednia komunikacja, wyznaczanie celów, budowanie relacji, wspieranie uczenia się - to umiejętności, które nauczyciele powinni mieć w "małym palcu", ale nie zawsze są w stanie w pełni z nich korzystać ze względu na przeładowany program nauczania i zatłoczone klasy. Wg Lilianny Kupaj, która poprowadzi w Opolu konferencję "Coaching w edukacji”, możliwe jest pokonanie tych przeszkód, ale wymaga od nauczycieli wypracowania odpowiednich kompetencji. Wg niej coaching pozwala popatrzeć na ucznia nie tylko przez pryzmat jego umiejętności uczenia się, ale również poprzez to, jakie wyznaje wartości, przekonania, czym się interesuje. Indywidualne podejście do każdego ucznia pomaga zrozumieć nauczycielowi trudne zachowania podopiecznych i pomóc uruchomić pozytywny potencjał, który tkwi w kązdym.

Lilianna Kupaj jest akredytowanym coachem ICI, pracuje też jako mentor, trener, wykładowca akademicki. Jest autorką książek „Coaching przy kuchennym stole", „Twój podręczny Mentor" oraz „Kompetencje coachingowe nauczycieli". Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu w edukacji.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych, nauczycieli różnych specjalności, pedagogów szkolnych oraz psychologów. Rozpocznie się o godz. 11:00 wykładem dotyczącym coachingu jako metody budzenia potencjału. Następnie odbędą się warsztaty.

Głównym organizatorem spotkania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@radio.opole.pl

Patronaty - polecamy

2018-12-18, godz. 13:36 II Kosorowicka Zbiórka Złomu z największymi gwiazdami programu Zlomowisko.pl Po raz drugi w Kosorowicach odbędzie się zbiórka złomu, której celem jest zebranie pieniędzy na nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Gośćmi sp ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:35 Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Pio ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42 Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w pi ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10 Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:04 Mikołajkowa Ślizgawka dla dzieci i rodzin zastępczych PCPR jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej po raz drugi wspólnie z klubem sportowym PGE Orlik Opole dzięki życzliwości MOSiR Opole organizuje 'Mikołajk ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:26 Legendarny dyrygent i francuska pianistka wystąpią w Filharmonii Opolskiej » więcej 2018-12-11, godz. 17:40 Uczta z muzyką Duke`a Ellingtona z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy – transmisja 13 grudnia od godz. 19:00 Uczta z kompozycją amerykańskiego pianisty, kompozytora i aranżera jazzowego Duke`a Ellingtona w wykonaniu 17-osobowego big bandu z udziałem amerykańskiej wok ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:17 Zbliża się Finał Ogólnopolski Mini Olympic Games – znamy szczegóły! Najlepsi zawodnicy w kategorii młodzików w tenisie stołowym ze wszystkich województw przyjadą do Gorzowa Śląskiego, by zmierzyć się w Finale Ogólnopolskim Min ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 XXIX Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta już w sobotę Gmina Strzelca Opolskie zaprasza do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Wydarzenie jest organizowane co roku, zawsze w ostatni wee ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:45 Można już odbierać zaproszenia na 26. Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących! Parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza na kolejną Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto c ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »