Radio Opole » Patronaty - polecamy
2015-04-13, 11:19 Autor: Radio Opole

O coachingu w edukacji

Po co nauczycielom coaching? Jak można twórczo rozwiązywać problemy w szkołach? Jak rozwijać tkwiący w uczniach potencjał? O tym wszystkim będzie mowa podczas konferencji, która odbędzie się w środę (15.04) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Wydarzenie poprowadzi Lilianna Kupaj – propagatorka coachingu w edukacji.

Coaching może pomóc w edukacji

Aktywne słuchanie, bezpośrednia komunikacja, wyznaczanie celów, budowanie relacji, wspieranie uczenia się - to umiejętności, które nauczyciele powinni mieć w "małym palcu", ale nie zawsze są w stanie w pełni z nich korzystać ze względu na przeładowany program nauczania i zatłoczone klasy. Wg Lilianny Kupaj, która poprowadzi w Opolu konferencję "Coaching w edukacji”, możliwe jest pokonanie tych przeszkód, ale wymaga od nauczycieli wypracowania odpowiednich kompetencji. Wg niej coaching pozwala popatrzeć na ucznia nie tylko przez pryzmat jego umiejętności uczenia się, ale również poprzez to, jakie wyznaje wartości, przekonania, czym się interesuje. Indywidualne podejście do każdego ucznia pomaga zrozumieć nauczycielowi trudne zachowania podopiecznych i pomóc uruchomić pozytywny potencjał, który tkwi w kązdym.

Lilianna Kupaj jest akredytowanym coachem ICI, pracuje też jako mentor, trener, wykładowca akademicki. Jest autorką książek „Coaching przy kuchennym stole", „Twój podręczny Mentor" oraz „Kompetencje coachingowe nauczycieli". Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu w edukacji.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych, nauczycieli różnych specjalności, pedagogów szkolnych oraz psychologów. Rozpocznie się o godz. 11:00 wykładem dotyczącym coachingu jako metody budzenia potencjału. Następnie odbędą się warsztaty.

Głównym organizatorem spotkania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@radio.opole.pl

Patronaty - polecamy

2018-04-23, godz. 17:34 O. Adam Szustak i Michał Bajor wystąpią w Filharmonii Opolskiej Dwa wieczory, dwie wybitne osobowości i jedno miejsce - Filharmonia Opolska. W czwartek (26.04) odbędzie się spotkanie z ojcem Adamem Szustakiem, a w piątek ( ... » więcej 2018-04-23, godz. 15:33 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych już w ten weekend! Psie piękności zaprezentują się w najbliższy weekend (27-29.04) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu podczas XXXVII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasow ... » więcej 2018-04-23, godz. 12:49 Izbicko zaprasza na jubileuszowy konkurs "Śląskie Beranie" Miłośnicy gwary śląskiej już po raz 25. zmierzą się w Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim 'Śląskie Beranie'. Rywalizacja rozpocznie się w piątek (27.04) o god ... » więcej 2018-04-23, godz. 08:37 Przyjdź na promocję nowej książki Zbigniewa Górniaka w środę do MBP „Serce nr 62” to tytuł najnowszej powieści Zbigniewa Górniaka. W najbliższą środę (25.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z a ... » więcej 2018-04-20, godz. 15:47 „W trosce o innych” – interdyscyplinarny charakter pedagogiki społecznej i pracy socjalnej – konferencja na Uniwersyte ... Zakład Pracy Socjalnej oraz Studenckie Koło Naukowe Pracowników Socjalnych zapraszają na IV Ogólnopolską Konferencję Kół Naukowych, Doktorantów i Studentów, p ... » więcej 2018-04-20, godz. 14:10 „Wyjście poza schemat – drogą do sukcesu?” – konferencja na Politechnice Opolskiej Koło Naukowe „Maestros De La Economia” i Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej zapraszają na konferencję „Wyjście poza schemat - drogą do sukc ... » więcej 2018-04-20, godz. 10:31 Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek w Brzegu Już w sobotę (21.04) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się 3. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek. Tematem przewodnim są oc ... » więcej 2018-04-19, godz. 14:42 „Słowem Malowane – Wandy Opowieści” Opole 2018 - konkurs recytatorski dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Zespół Szkół Specjalnych w Opolu zaprasza na IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Słowem Malowane - Wandy Opowieści” Opole 2018. Tegoroczna edycja konkursu poś ... » więcej 2018-04-19, godz. 12:46 Wojewódzkie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Moszczance – znamy program, też tam będziemy! Już po raz 10. w Moszczance odbędą się uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku, ja ... » więcej 2018-04-18, godz. 15:59 Daria Kowolik gwiazdą koncertu charytatywnego "Dzielmy się miłością" Szczytny cel przyświeca koncertowi charytatywnemu, który odbędzie się w niedzielę (22.04) w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »