Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa z 24 listopada 2019 roku…
2019-11-24, 15:19 Autor: Ewa Skrabacz

Młodzieżowa Loża Radiowa z 24 listopada 2019 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA]

Młodzieżowa Loża Radiowa z 24 listopada 2019 roku - zobacz i posłuchaj!
Reprezentantów partyjnych młodzieżówek poprosiliśmy o ocenę exposé premiera Mateusza Morawieckiego (19.11). Jak wygląda rządowy plan na najbliższe cztery lata, jak rozłożone zostały akcenty i na ile realistyczne są obietnice, które zostały złożone? Przedstawicieli młodzieżówek zapytaliśmy też o ofertę dla młodych, która została zawarta we wtorkowym exposé.

Michał Gniatkowski (Prawo i Sprawiedliwość): Wskazałbym na sprawy związane z klimatem, o których mówił Premier. Młodzi ludzie będą na tym świecie żyć najdłużej i dlatego dla nas te kwestie są ważne. Dlatego właśnie mówienie o samochodach elektrycznych, likwidacji tzw. kopciuchów, o szkołach ekologicznych napawa optymizmem. Nowo powołane ministerstwo zajmie się sprawami klimatu ważnymi nie tylko dla Polski, ale i Europy.

Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci): Zdecydowanie sprawy klimatu można uznać za ważne dla młodych. Pokazał to strajk klimatyczny. Chciałbym, by rząd potraktował to priorytetowo, ale dotychczasowe doświadczenia nie napawają optymizmem. Jak wskazano w trakcie debaty nad exposé, ten Premier już rządził. W programie „Czyste powietrze” zrealizowano 1 proc. wniosków. To nie są liczby napawające dumą.

Fabian Pszon (Solidarna Polska): Oczywiście ekologia, czyli poprawa i kontynuacja programów, które rząd już prowadzi. To, co dla młodych ludzi jest ważne, to wsparcie rodziny, jako podstawowej komórki społecznej, bo to młodzi najczęściej zakładają rodziny. Była też mowa o zerowym PIT do 26 roku życia. Program 500+ również dotyczy młodych rodzin. Ważna jest obrona rodziny, tradycyjnej rodziny.

Bartłomiej Czuchnowski (Konfederacja, Młodzież Wszechpolska): Oczywiście był wspomniany obniżony PIT, 500+, ale to nie jest wystarczająca oferta dla młodych. Nie widzę nic takiego naprawdę dobrego w tym exposé. PiS staje się partią uległą, która oscyluje pomiędzy prawicą i lewicą, nie wiadomo, po której jest stronie. Konfederacja walczy o tradycyjną rodzinę, o obronę życia, a PiS tego nie robi.

Jan Zimoch (Młoda Prawica): Najbardziej ujęła mnie w exposé rzecz prosta – perspektywa. Premier Morawiecki zapewnił, że sposób rządzenia obecnej ekipy będzie kontynuowany. Daje to swego rodzaju stabilność. Chodzi o wspomniane tu programy 500+, brak PIT dla młodych. Perspektywę dają też zapowiedzi dotyczące klimatu, ochrony życia i ochrony rodziny.

Debatę prowadziła Ewa SKrabacz a zaproszenie do studia przyjęli:

  • Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci),
  • Bartłomiej Czuchnowski (Konfederacja, Młodzież Wszechpolska),
  • Michał Gniatkowski (PiS),
  • Jan Zimoch (Młoda Prawica),
  • Fabian Pszon (SP).
Posłuchaj "Młodzieżowej Loży Radiowej" (24.11.2019)

Zobacz także

2020-01-19, godz. 12:59 Niedzielna Loża Radiowa z 19 stycznia 2020 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM] W środę (15.01) w Parlamencie Europejskim debatowano o próbach fałszowania historii II wojny światowej przez Rosję, a także o stanie praworządności w Polsce. Dzień… » więcej 2020-01-12, godz. 12:51 Niedzielna Loża Radiowa z 12 stycznia 2020 roku - posłuchaj i zobacz! [FILM, ZDJĘCIA] Podczas niedzielnej dyskusji w gronie opolskich parlamentarzystów skomentowaliśmy kolejne wydarzenia towarzyszące pracom nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Posłowie… » więcej 2020-01-06, godz. 12:30 "Świąteczna Loża Radiowa" z 6 stycznia 2020 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM] W święto Objawienia Pańskiego zatrzymaliśmy się nad znaczeniem tego, co widoczne, dostrzegalne. O tym, że „wiara rodzi się z patrzenia”, opowiedział o. Przemek… » więcej 2020-01-05, godz. 13:07 Niedzielna Loża Radiowa z 5 stycznia 2020 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] W niedzielę spotkaliśmy się z opolskimi parlamentarzystami. Naszych sejmowych i senackich reprezentantów zapytaliśmy o skandaliczne słowa Władimira Putina na temat… » więcej 2020-01-01, godz. 12:05 Świąteczna Loża Radiowa z 1 stycznia 2020 roku - posłuchaj! [ZDJĘCIA] Wybory do parlamentu europejskiego, do polskiego parlamentu, wysoka frekwencja w nich, ale też przyznanie Oldze Tokarczuk Nobla, zabójstwo prezydenta Adamowicza… » więcej 2019-12-29, godz. 15:05 Młodzieżowa Loża Radiowa z 29 grudnia 2019 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Działalność Grety Thunberg podzieliła uczestników Młodzieżowej Loży Radiowej, połączyła natomiast ocena, że konieczna jest ponadpolityczna działalność na rzecz… » więcej 2019-12-29, godz. 14:12 Niedzielna Loża Radiowa z 29 grudnia 2019 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Które partie poprą, a które odrzucą projekt budżetu państwa na rok 2020, zakładający zbilansowanie dochodów i wydatków? Czy w Polsce szerzy się ekologizm? Na te… » więcej 2019-12-26, godz. 12:05 Iryna Shvets i Daniil Kononenko o tym, jak nasi wschodni sąsiedzi przeżywają czas świąteczno-noworoczny [FILM] Do świątecznej rozmowy zaprosiliśmy mieszkających w Opolu obywateli Ukrainy. Iryna Shvets i Daniil Kononenko opowiedzieli nam, jak czują się w naszym mieście… » więcej 2019-12-25, godz. 12:05 O. Wojciech Ziółek o tym, jak katolicy w Rosji przeżywają czas Bożego Narodzenia [FILM, ZDJĘCIA] Po raz kolejny w Świątecznej Loży Radiowej udaliśmy się na daleką Syberię, gdzie o. Wojciech Ziółek, polski jezuita, jest proboszczem w jedynym kościele katolickim… » więcej 2019-12-22, godz. 14:24 Młodzieżowa Loża Radiowa z 22 grudnia 2019 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Mijający tydzień to kolejna odsłona sporów wokół reformy sądów. Propozycje PiS dotyczące zmian w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów budzą mocny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »