Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole

Otwarty mikrofon Radia Opole

2022-06-24, 17:03

Zbigniew Kubalańca, Maciej Kochański i Błażej Choroś

Zbigniew Kubalańca, Maciej Kochański i Błażej Choroś
Zbigniew Kubalańca, Maciej Kochański i Błażej Choroś
W Otwartym mikrofonie Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego mówił o awansie uczelni w najnowszym rankingu uczelni wyższych, trwającej rekrutacji na studia i sytuacji uchodźców, którzy mieszkają w akademiku.

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego skomentował sprawę klubu Lewada.

Dr Błażej Choroś wyjaśnił, co oznacza przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE
2022-06-22, 17:15

Dorota Koncewicz: Są plany kolejnych wpisów na listę niematerialnego dziedzictwa

Dorota Koncewicz: Są plany kolejnych wpisów na listę niematerialnego dziedzictwa
- Dziedzictwo niematerialne to bardzo ważny aspekt w naszym mieście. Są plany, aby element związany z zielarstwem i ziołolecznictwem wpisać na listę niematerialnego dziedzictwa. Także słynną gruszkówkę produkowaną w Molestowicach od niepamiętnych czasów - powiedziała w Radiu Opole Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina.
2022-06-22, 17:00

Katarzyna Zalasińska: Opolszczyzna ma 9, a wkrótce będzie miała 11 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego Dziedzictwa

Katarzyna Zalasińska: Opolszczyzna ma 9, a wkrótce będzie miała 11 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego Dziedzictwa
- Opolszczyzna ma 9 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego Dziedzictwa, a za chwilę będzie to 11. 29 czerwca jest posiedzenie Rady ds. niematerialnego dziedzictwa i tam dwa kolejne elementy z województwa opolskiego będą się znajdować. To procesje konne i rwanie pierza - powiedziała w programie dr hab. Katarzyna Zalasińska, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
2022-06-20, 17:20

Violetta Porowska, Tomasz Kostuś i Marcin Ociepa gośćmi "Parlamentarnego Poniedziałku"

Tomasz Kostuś, Violetta Porowska i Marcin Ociepa
Tomasz Kostuś, Violetta Porowska i Marcin Ociepa
W Otwartym Mikrofonie gościli parlamentarzyści ziemi opolskiej:
Violetta Porowska z Prawa i Sprawiedliwości
Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej
Marcin Ociepa z OdNowy

W programie poruszono temat Narodowego Dnia Powstań Śląskich, zmiany terminu wyborów samorządowych i tego, co może wydarzyć się na posiedzeniu sejmu w tym tygodniu.
2022-06-17, 13:49

Hubert Ibrom o tradycji układania dywanów kwietnych, inwestycjach i pomyśle utworzenia spółdzielni energetycznej. Pierwszej w kraju!

Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gościem Otwartego Mikrofonu był dziś burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom. Samorządowiec opowiadał o zaangażowaniu mieszkańców w układanie dywanów kwietnych, o tym że ten zwyczaj będzie wnikliwie badany, o tym że nie wolno tej tradycji skomercjalizować. W dalszej części mówił o nowych inwestycjach, ale co więcej o unikatowym ma skalę kraju pomyśle utworzenia spółdzielni energetycznej. Posłuchaj rozmowy!
2022-06-17, 17:05

"Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Joanna Matlak i Magdalena Ogórek komentują wizytę Scholza, Macrona i innych przywódców w Kijowie i prekampanię

Magdalena Ogórek i Joanna Matlak [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Joanna Matlak [fot. Radio Opole]
Szeroko komentowana jest wizyta przywódców Niemiec, Francji, Włoch i Rumunii w Kijowie, zatem nie mogło tego wątku zabraknąć w naszej cotygodniowej analizie. Magdalena Ogórek i Joanna Matlak omówiły reakcje na te wizytę na arenie międzynarodowej m.in. w niemieckiej prasie, ale też w Polsce ze strony polityków różnych opcji. Kolejnym wątki była rozkręcająca się coraz bardziej kampania wyborcza.
2022-06-15, 14:20

Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza m.in. o zapowiadanych zmianach w rządzie i możliwej zmianie terminu wyborów samorządowych

Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek
Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek
Co tam Panie w polityce? Niby niewiele, a jednak jest o czym mówić. W Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy o zapowiadanych zmianach w rządzie, mobilizacji przed wyborami, możliwej zmianie terminu wyborów samorządowych - plusach i minusach tego rozwiązania, a także o tym, czym się żywi rosyjska propaganda i postawie polityków zachodniej Europy.
1234567

Zobacz także

2022-06-24, godz. 17:03 Zbigniew Kubalańca, Maciej Kochański i Błażej Choroś W Otwartym mikrofonie Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego mówił o awansie uczelni w najnowszym rankingu uczelni wyższych, trwającej rekrutacji… » więcej 2022-06-23, godz. 17:00 Kamil Bortniczuk: To jest największy program dedykowany rozwojowi infrastruktury sportowej w historii RP Kamil Bortniczuk, minister sportu, poseł ziemi Opolskiej, wiceprezes Partii Republikańskiej o: - Programie budowy 1000 hal sportowych - odrzuceniu ust. o bezpiecznym… » więcej 2022-06-22, godz. 17:30 Piotr Kanzy: Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, ale klimat, który wytworzył się wokół sprawy nie sprzyja Zobacz i posłuchaj rozmowy z wójtem gminy Polska Cerekiew. Czy możliwe jest rozwiązanie sporu między Klubem Jeździeckim Lewada a radą gminy? » więcej 2022-06-22, godz. 17:15 Dorota Koncewicz: Są plany kolejnych wpisów na listę niematerialnego dziedzictwa - Dziedzictwo niematerialne to bardzo ważny aspekt w naszym mieście. Są plany, aby element związany z zielarstwem i ziołolecznictwem wpisać na listę niematerialnego… » więcej 2022-06-22, godz. 17:00 Katarzyna Zalasińska: Opolszczyzna ma 9, a wkrótce będzie miała 11 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego … - Opolszczyzna ma 9 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego Dziedzictwa, a za chwilę będzie to 11. 29 czerwca jest posiedzenie Rady ds. niematerialnego… » więcej 2022-06-21, godz. 17:30 Co tam Panie w polityce? Odpowiadają Piotr Gociek i Piotr Semka Piotr Gociek i Piotr Semka we wtorkowym programie publicystycznym komentują: - zmiany w rządzie - wizytę przywódców 4 europejskich państw w Ukrainie -… » więcej 2022-06-20, godz. 17:20 Violetta Porowska, Tomasz Kostuś i Marcin Ociepa gośćmi "Parlamentarnego Poniedziałku" W Otwartym Mikrofonie gościli parlamentarzyści ziemi opolskiej: Violetta Porowska z Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej Marcin… » więcej 2022-06-17, godz. 13:49 Hubert Ibrom o tradycji układania dywanów kwietnych, inwestycjach i pomyśle utworzenia spółdzielni energetycznej… Gościem Otwartego Mikrofonu był dziś burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom. Samorządowiec opowiadał o zaangażowaniu mieszkańców w układanie dywanów kwietnych… » więcej 2022-06-17, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Joanna Matlak i Magdalena Ogórek komentują wizytę Scholza, Macrona i innych… Szeroko komentowana jest wizyta przywódców Niemiec, Francji, Włoch i Rumunii w Kijowie, zatem nie mogło tego wątku zabraknąć w naszej cotygodniowej analizie… » więcej 2022-06-15, godz. 14:20 Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza m.in. o zapowiadanych zmianach w rządzie i możliwej zmianie… Co tam Panie w polityce? Niby niewiele, a jednak jest o czym mówić. W Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy o zapowiadanych zmianach w rządzie, mobilizacji przed… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »