Rozmawialiśmy także o tym, czy możliwe jest, aby w Europarlamencie powstała nowa frakcja. Wszystko wskazuje na to, że chcą ją utworzyć Polska, Włochy i Węgry. W czwartek w Budapeszcie lider prawicowej włoskiej Ligi Północnej Matteo Salvini spotka się w Budapeszcie z premierem Węgier Viktorem Orbanem i szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim. Wcześniej przywódca współrządzącej obecnie Włochami Ligi ujawnił, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim. Ma to związek z wyjściem Fideszu Orbana z Europejskiej Partii Ludowej. Piotr Gociek wskazywał, że już kilka tygodni temu tygodnik "Do rzeczy" informował, że taki ruch może nastąpić. Powstanie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim było by przełomowym przedsięwzięciem. Frakcja ta mogłaby stać się drugą siłą w PE. W biurokratycznej Brukseli zakładanie nowej frakcji może jednak potrwać dość długo.
Skomentowaliśmy także sprawę ujawnioną przez portal TVP Info dotyczącą finansowania i współtworzenia konta na FB "Sok z burka". - Ta sprawa nie jest szokująca. Pamiętam artykuł z roku 2015 kiedy Platforma była po przegranych wyborach prezydenckich. W artykule Rzeczpospolitej "Kopacz stawia na hejt w internecie". - Na zamkniętym spotkaniu KP PO Ewa Kopacz powiedziała, że Platforma zatrudniła 50 hejterów, którzy mają krytykować PiS, a docelowo ma być ich około 100- przypomniał Piotr Gociek.
Kolejną poruszoną przez nas sprawą była krytyka posła PO Ireneusza Rasia skierowana w stronę inicjatywy całkowitego wykreślenia z kodeksu karnego artykułu 196 mówiącego o obrazie uczuć religijnych. - Problem tkwi w tym, że mamy równe miary wobec różnych czynów. Nie tylko w Polsce ale i za granicą.
Piotr Gociek skomentował także wypowiedź posłanki PO Izabeli Leszczyny, która przyznała "Mam nadzieję, że w przypadku braku ratyfikacji Funduszu Odbudowy rząd podaje się do dymisji”.